Demokrat Parti’de (DP) Olağan Kurultay heyecanı yaşanıyor…

DP GENEL BAŞKAN ADAYI ALİ TUNÇTAŞLI'NIN KONUŞMASI

DP Genel Başkan adayı Ali Tunçtaşlı da kurultayda bir konuşma yaptı.

Tunçtaşlı, yıllar boyunca DP'nin ülkeyi yeniliklerle buluşturduğunu ve her zaman kucaklayıcı olduğunu söyledi.

Tuçtaşlı, 1992'den bu yana DP'nin ülke demokrasisinin vazgeçilmez bir aktörü olduğunu söyledi. DP'nin her dönem hükümetlerde etkin rol aldığını söyleyen Tunctaşlı, partisinin aldığı kararlarda dik durduğunu söyledi.

DP'nin genel başkanın kim ve nasıl olması gailesiyle partililerin huzurunda olduğunda belirten Tunctaşlı, parti başkanın kucaklayıcı olması gerektiğini söyledi.

DP için her seçim döneminde barajı geçer mi sorusunun gündeme gelmemesi gerektiğini anlatan Tunctaşlı, 17 milletvekili sayısına DP’nin yeniden ulaşması gerektiğini belirtti.

Makam için değil halka hizmet için siyaset yapılması gerektiğini ifade eden Tunctaşlı, ilçe örgütlerinin sadece seçim zamanı hatırlanmaması gerektiğini belirtti.

Genel Başkan Ataoğlu’na şahsı ve partisi adına teşekkür eden Tunçtaşlı, “Ben size güzel bir gelecek vaat ediyorum” dedi.

GENEL BAŞKAN VE GENEL BAŞKAN ADAYI FİKRİ ATAOĞLU’NUN KONUŞMASI

DP Genel Başkanı, Genel Başkan adayı, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Çevre ve Gençlik Bakanı Fikri Ataoğlu, kurultayda bir konuşma yaptı.

Fikri Ataoğlu, DP'nin 30'uncu yılında 12'nci Olağan Kurultayı’nda gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını kaydetti. Demokrasi ve daha fazla özgürlük için mücadele eden herkesi kucakladığını belirten Ataoğlu, siyasi parti temsilcilerini selamladığını ifade etti.

30 yıl önce yanan ateşin geçmişi geleceğe taşıdığını söyleyen Ataoğlu, 30 yıldır yanan meşaleye kıvılcım olan kişilere şükranlarını sundu

Hiç yılmadıklarının altını çizen Ataoğlu, hiçbir zaman sorumluluktan kaçmadıklarını belirtti.

DP'nin bütün olumsuz düşüncelere rağmen hedefe yürüdüğünü dile getiren Ataoğlu, DP'nin her zaman ülke menfaatlerinin toplumsal çıkara dönüşmesi için çalıştığını vurguladı.

Halktan aldıkları güçle mücadele ettiklerini anlatan Ataoğlu ülkenin geleceği için mücadele ettiklerini kaydetti.

Her zaman dürüst ve samimi olduğunu ifade eden Ataoğlu, samimi olması nedeniyle zaman zaman eleştirildiğini kaydetti. Ataoğlu, kişisel çıkarlarını toplumsal menfaatlerin önünde tutmadığını buna da asla müsaade etmediğini söyledi.

Yaklaşık 3 yıldan beri genel başkanlık görevini gururla ve büyük sorumlulukla taşıdığını dile getiren Ataoğlu, pandemi sürecinde insan sağlığını önemseyerek ülke ekonomisini ayakta tutmak için mücadele ettiklerini ifade etti.

Türkiye'ye desteklerinden dolayı teşekkür eden Ataoğlu hak ve çıkarları Türkiye ile savunmaya devam edeceklerini vurgu yaptı.

Siyasi hayatı boyunca kucaklayan kişi olduğunu bu şekilde davranmaya devam edeceğini de söyleyen Ataoğlu kurultayı birlikle beraberlikle tamamlayarak istikrar içinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Gençler ve kadınlara da seslenen Ataoğlu, gençlere ve kadınlara güvenliklerini, gençlerin siyasette aktif olmasında rahatsızlık duymadıklarını belirtti.

Geçmişiyle gurur duyduğunu söyleyen Ataoğlu, partinin geçmiş genel başkanlarıyla gurur duyduğunu vurguladı.

KURULTAY BAŞLADI, DİVAN ÜYELERİ BELİRLENDİ

Demokrat Parti’nin 12. Olağan Kurultayı bugün, Lefkoşa Atatürk Spor Salonu'nda başladı.

Kurultayda başkanlık için Fikri Ataoğlu ile Ali Tunçtaşlı yarışacak.

DP Genel Sekreteri Hakan Cenapoğlu, tüm adaylara başarılar dileyerek, “Seçim sonunda kaybeden olmayacak, kazanan DP olacak” dedi.

Cenapoğlu, kurultayı yönetecek olan divan üyelerini de açıkladı.

Divan üyeleri şu şekilde:

-Divan Başkanı: Koral Çağman

-Divan Başkan Yardımcısı: Tevfik Mut

-Katipler: İsmail Kaşot, Fuat Neşe, Sabih Can Yüksekbaş, Elif Yavuk