Şarkıcı ve besteci olan Baha Boduroğlu 76 yaşında Bodrum'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Gençlik Başımda Duman’ albümünün en ünlü parçası ‘Ateş Böceğim’ şarkısı ile tanınan Boduroğlu, kalp yetmezliği nedeniyle bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

Acı haberi sunucu Hakan Eren Twitter hesabından duyurdu: “Usta müzisyen Baha Boduroğlu’nu kaybettik. İçim yanıyor şu an. Yıllarım geçti onunla babam gibiydi Türk pop müziğine katkıları ve yaptıkları asla unutulmayacak. Dünya tatlısı insandı. Mekanı cennet olsun.”

BAHA BODUROĞLU KİMDİR?

Baha Boduroğlu 3 Şubat 1947'de İstanbul Laleli’de doğdu. Gençlik yıllarında Kent Oyuncuları, Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü Tiyatroları’nda çalışmaya başladı. Güzin Sokullu ile burada tanıştı. İkili daha sonra Selmi Andak’ın tavsiyesi üzerine kendilerini tamamen müziğe adadı. İkili, ilk 45’liklerini 1971 yılında çıkarttı. ‘Gençlik Başımda Duman’ albümü o yılın en çok satan yapımlarından oldu. Ancak Güzin ile Baha ilerleyen yıllarda yollarını ayırdı. Boduroğlu ile Aysel Gürel tanıştıktan sonra beraber şarkılar yapmaya başladı.

2001 yılında Hurşid Yenigün, Esmeray, Atilla Atasoy, İskender Doğan, Ercan Turgut, Banu Kırbağ, Nur Yoldaş, Melike Demirağ, Semiha Yankı, Osman İşmen ve Selçuk Alagöz ile ‘Eski Dostlar’ adlı bir müzik grubu kurdular.

Editör: Haber Merkezi