"2025 YILI SAĞLIKTA YATIRIM YILI OLACAK”
 
"HER BÖLGEYE SAĞLIK HİZMETİ GÖTÜRÜYORUZ"
 
Başbakan Ünal Üstel, uzun yıllardır bölge halkının beklediği ve bu hükümet döneminde bitirilen  Beyarmudu Sağlık Ocağı'nın açılış törenine katıldı.
 
Açılış töreninde bir konuşma yapan Başbakan Ünal Üstel şunları kaydetti:
 
“Hükümetimiz yerel yönetimlerle  iş birliğini sürdürüyor.  Beyarmudu Belediyesi ile yürüttüğümüz ortak çalışma sonucu  Beyarmudu Sağlık Ocağı’nı  halkımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Hükümetimizin sağlık alanındaki yatırımları hız kesmeden devam ediyor.2025 sağlıkta atılım ve yatırım olacak dedik, sözümüzü tutuyoruz... Yarım kalan ne proje bitireceğiz dedik, bir bir hepsini tamamlıyoruz.
 
 
Vadili Sağlık Ocağı’nı tadil ettik,  halkımızın hizmetine soktuk. Akdoğan Sağlık Ocağı'nda gerekli olan tadilatları yaptık.
 
Mehmetçik Sağlık Ocağı ve Geçitkale'de de binalarımızı iyileştirdik.
 
1974’den bu yana yenilenmeyen Lapta Sağlık Ocağı’nın ihalesine çıktık.  Aynı zamanda Değirmenlik Sağlık Merkezi'nin ihalesine de çıkmış bukunmaktayız. Her iki sağlık merkezimizi kısa sürede ülkemize kazandıracağız.
 
Artan nüfusa karşılık verebilmek adına Maraş bölgesinde ihalesine çıkılan bin metrekarelik sağlık ocağının açılışını  da inşallah bir yıl içerisinde yapacağız. Aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti'nin de katkıları ile inşa edilecek olan Pamuklu  sağlık merkezinin de ihalesi tamamlandı, onu da inşallah en kısa zamanda halkımıza armağan edeceğiz.
 
Batı bölgesinin yıllardır beklediği Güzelyurt Hastanesi için de ihaleyle çıkıldı.  Hem Güzelyurt hem Lefke halkının yararlanabileceği modern bir hastane inşa edeceğiz.  Tam donanımlı Girne  Devlet Hastanesi ve Güzelyurt Devlet Hastanesi yatırımlarını 2025 yılında bitirmeyi hedefliyoruz.
Hükümet olarak 2025 yılında insanımızın sağlıkta daha iyi hizmet alabilmesi için var gücümüzle çalıştık, çalışıyoruz.Sözümüz, söz... Türkiye Cumhuriyeti'nin de destekleri ile 2025, sağlıkta büyük yatırımlara imza atacağımız bir  sağlık yılı olacak."
 
 
Öte yandan Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde de  KKTC halkına yaraşır bir sağlık hizmeti yaratacaklarını vurgulayan Üstel, "Hastanemizi beş yıldızlı bir otel haline getireceğiz" ifadesini kullandı.
 
 
HEKİM AÇIĞI KAPANACAK
 
Anavatan Türkiye ile süren güçlü işbirliği sayesinde sağlıkta yeni adımlar atılacağına da dikkat çeken Başbakan Ünal Üstel, “Gerek hastanelerde gerekse sağlık ocaklarına ihtiyaç duyulan eksikliklere takviye yapabilmek için Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti ile ön protokol yapıldı. Bu çerçevede eksik hekim açığımızı da kapatacağız. Bugün burada Beyarmudu Sağlık Ocağı’nın tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bölge halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Editör: Pınar Gözek