Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Sekreteri ve Genel Başkan adayı Talip Atalay, Kanal T’ye konuk oldu.

Eğitimdeki yolsuzluklar hakkında açıklamalarda bulunan Atalay, “Sorumluluk hepimizin, herkesin bu ülkeyi temize çıkarmak adına elini taşın altına koyması lazım. 
Mevcut sistemde maaşları düzenli ödemenin bile başarı sayıldığı bir dönemdeyiz. İfadelerini kullandı.

Açıklamalarına devam eden Atalay şunları söyledi:

 Dünyanın hiçbir yerinde rüşvet, haksız kazanç evrensel doğrular değildir. Hak, adalet, ve paylaşımda denklik, emek verenin emeğini alması, hangi inanca sahip olursanız olun esastır. Fakat şuan içerisinde bulunduğumuz durum yozlaşmanın çok derinleşmiş olmasından kaynaklıdır. Bu olayların önüne geçilmezse çocuklarımıza en büyük ihaneti biz yapmış olacağız.

“İLERİDE ÖĞRENCİ BULAMAYACAĞIZ” 

Temel alanlarımızda yaşanan yolsuzluklar tüm ülkeyi olumsuz etkiliyor. Ülkedeki en önemli kaynak olan eğitimde böyle ihmaller yapmışsanız sadece içerde değil uluslararası düzeyde de itibar kaybedeceğimizi bilmeniz gerekirdi. Bir ülkede kaynak olmazsa insanlara ne vereceksiniz? Maaşları nasıl ödeyeceksiniz? Maalesef ki ileride öğrenci bulamayacağız.

“ÜLKENİN HER YERİNDE YOLSUZLUKLAR VAR”

Her şeyi siyasilerin iki dudağı arasına sıkıştırırsak düzgün bir yapı kurmamız mümkün olmaz. Ülkemizde çok ciddi bir çürüme ve yozlaşma var. Sadece eczacılık ve eğitimde değil maalesef ki ülkenin her yerinde yolsuzluklar var, önce bunu kabul etmemiz gerekiyor. Kabul edip bundan sonraki süreçte bu yolsuzluklardan arınmamız ve ülkemizin adını karalamaya çalışanlara kapı açmamamız gerekiyor.