Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Çevre Koruma Dairesi tarafından personele yönelik hizmet içi eğitim verildi.

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan “KKTC genelinde deniz suyu kalitesinin izlenmesi, numune alınması ve analiz edilmesi” konularında iş birliği protokolü çerçevesinde, Çevre Koruma Dairesi çalışmalara başladı. 

Bu kapsamda söz konusu numunelerin alınmasında görev alacak Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele Bölge Birimleri’ndeki ilgili Çevre Koruma Dairesi personellerine yönelik hizmet içi eğitim verilmiştir. 

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlikl ve Çevre Bakanlığı’na Bağlı Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı tarafından personele yönelik bilgilendirme yapılmış, Daire uzman ekipleri tarafından da, protokol kapsamında görev yapacak personele yönelik olarak “Yüzme Sularında Mikrobibiyolojik Analizler için Numune Alma, Saklama ve Taşıma Kuralları” Başlıklı hizmet içi eğitim verilmiştir.

Editör: Pınar Gözek