Demokrat Parti’de Parti Meclisi hükümetten çekilme gündemiyle toplandı.

Genel sekreter Serhat Akpınar başkanlığında toplanan Parti Meclisi’ne Genel Başkan Fikri Ataoğlu katılmadı. Ataoğlu’nun katılmama nedeni olarak alınacak olan karara etki etmeme olduğu ifade edilirken Ataoğlu’nun alınan kararı parti başkanı olarak uygulama sözü verdiği kaydedildi.

Parti Meclisi’nde 21 kişi genel başkan tarafından atanırken toplam 40 kişilik bir grup bulunuyor.

Demokrat Parti içerisinde milletvekilleri ve genel başkan arasındaki olumsuzluğun yanı sıra, hükümet içerisinde de partinin isteklerine uymadığı ve hükümet programının paspas edildiği şikayetleri var.

Parti Meclisi toplantısı öncesinde milletvekillerinin parti meclisi üyelerine gönderdiği yazı şöyle:

“Değerli Divan Başkanım .,

Değerli Divan ,

Değerli Parti Meclisi Üyelerimiz .,

Ozan Bey’in mesajını Sizlerle eş zamanlı olarak okudum .

Üzücü olan Demokrat Parti Genel Sekreteri olarak , daha bir çok konuda olduğu gibi genel bilgilendirme tarafıma yapılmadan , DP ye bağlı Bakanlığımızın üzerinden bir karar ! bilgilendirme ! paylaşımı ! bilgime getirilmeden yapılmıştır .

Parti Meclisimizin almış olduğu kararı   , bir sonraki gün UBP Genel Sekreteri ile paylaşarak , Partimizin kararlılığını ve duruşunu çok net bir şekilde ortaya koydum . ( Göndermiş olduğum kararımızı Sizinle paylaşacağım . )

isviçre Cenevre Uluslararası Parlementerler toplantısında da ayrıca konuştuk .

Gerekli karşılıklı bilgilendirme ve istişare PM öncesi ve sonrası Genel Başkanımız Sn . Fikri Ataoğlu ile yapışmıştır .

Kararın İfası için Parti Meclisimizi , Divan Başkanımızın , Divanımızın ve Parti Meclisimizin Siz Değerli Üyeleri  ve onayı ile toplantıya çağırıyorum.

Hiç kimsenin Partimizin Onurunu ve Gururunu yok edecek bir yaklaşımda olmasına izin vermeyiz .

Divan Heyetimiz uygun görürlerse yrn . ÖS 17:00 de Genel Merkezimizde , Kararın Kamuoyu ile paylaşılarak Hükumetten Çekilme süreç ve görüşmelerini başlatalım .”

(Kaynak: Haber Kıbrıs)

Editör: Pınar Gözek