Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, Azerbaycan ile KKTC’nin iki kardeş devlet olduğunu bunu ticaretle taçlandırmak gerektiğini söyledi.
Azerbaycan medyasına konuşan Deniz, “İki kez Azerbaycan’a KTTO olarak ziyarette bulunduk ve orada çok iyi karşılandık. Kendimizi vatanımızda hissettik. Bundan sonraki Azerbaycan ziyaretimizde elle tutulur somut başarılar ile iş birliklerinin oluşmasını istiyoruz” dedi.
Deniz açıklamalarına şöyle devam etti;
Birinci yapmamız gereken ilgili iş insanlarını araya getirmek olacaktır.  Business to Business yapmamız gerekir yani buradaki üreticilerle oradaki ilgili alıcıları orada üretilenlerle buradaki o üretilenleri alıcılarını bir araya getirmemiz gerekir.
Dolayısıyla biz bir çok ürün alıyoruz neden Azerbaycan’dan da ürün almayalım. Nasıl Türkiye’nin bizim fuarda özel bir salonu vardır aynı şekilde Azerbaycan’a da özel bir salon hazırlanır ve Azerbaycanlı üreticilerin orada ürünlerini sergilediği bir ortam olabilir. Buna mukabil Azerbaycan’da yapılacak olan bir fuarda bizim oraya üreticileri götürüp oradaki alıcılarla buluşturmak gerekir diye düşünüyorum 
Biz Türk’üz kardeşiz ama bu kardeşliğimizi ticaretle ekonomiyle güçlendirmemiz sağlamlaştırmamız lazım.