Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, 11 Temmuz Basın Günü nedeniyle mesaj yayımladı. 

Bakan Dinçyürek, şu ifadelerde bulundu; 

Değerli Basın Kuruluşlarımız ve Basın Mensuplarımız,

Kıbrıs’taki ilk Türkçe gazete “Saded”in yayınlandığı tarih olan 11 Temmuz, Kıbrıs Türk basın tarihinin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Bu başlangıç, Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesiyle kendi devletini kurma sürecinde de büyük bir öneme sahiptir.

Bu noktada, Kıbrıs Türk basını, Kıbrıs Türkü’nün her zaman ortak sesidir.  Basınımız, Kıbrıs Türk halkının sesini, dünyaya duyurarak Kıbrıs Türkü’nün haklarını savunan önemli bir görevi yerine getirmekte , aynı zamanda toplumun doğru ve hızlı bilgiye ulaşmasında, halkın bilinçlenmesinde ve demokratik süreçlerin sağlıklı bir şekilde işlemesinde büyük bir rol oynamaktadır. 

Bu anlamda, tarafsızlık ilkesinden ödün vermeden kamuoyunu bilgilendiren basın mensuplarımızın özverili çalışmaları ve gayretleri takdire şayandır.

Tüm basın camiasının 11 Temmuz Basın Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, basın özgürlüğünün demokratik yaşamın en önemli unsurlarından biri olduğunu hatırlatarak, ülkemizdeki çok sesli ortamın artarak devamını diliyorum” 

Dr. Hakan Dinçyürek
Sağlık Bakanı

Editör: Mahmut Doğan