CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin eyleminin bitmesine dikkat çekerek, "Eylem bitti, soruları kaldı yadigar" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin eyleminin bitmesine işaret ederek, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı.

“Eylem bitti, soruları kaldı yadigar” ifadelerini kullanan CTP Lideri Erhürman, şu soruları sordu:
“1. Mademki oturulup bir çözüm ihtimali yaratılabiliyordu, neden 10 gün boyunca diyalog kurmaktan kaçınıldı?

2. 10 gün boyunca yaşatılan gerginlik ve kamusal kayıplar, Başbakanlığın eylem bitmeden görüşmem büyüklenmesine değdi mi?

3. Sonuç itibarıyla donmuş et ithali hala hayvancının da, kasabın da, lokantacının da, tüketicinin önemli bir kısmının da karşı olduğu bir yöntem değil mi?

4. Ortaya bir plan çıkacak mı? Ne zaman karkas, ne zaman canlı hayvan ithali gerçekleştirileceği belirlenecek ve kamuoyuyla paylaşılacak mı?

5. Et üretiminin bu ülkedeki yönetenlerin de bilmediği, bilmek için ve bilinebilir kılmak için kılını dahi kıpırdatmadığı nüfusa yetmediği gerçeği ortada olduğuna göre, bu konuda orta ve uzun vadede ne yapılacağı konuşuldu veya konuşulacak mı?

Editör: Pınar Gözek