Türkiye - Kanada: 3-0

Filenin Sultanları, FIVB Voleybol Milletler Ligi 2. hafta üçüncü maçında Kanada ile karşı karşıya geldi. Türkiye sahadan 3-0'lık galibiyetle ayrıldı.

FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde 6'da 4 yapan A Milli Kadın Voleybol Takımı, Kanada ile karşı karşıya geldi. Sultanlar sahadan 3-0 galip ayrıldı.

TÜRKİYE - KANADA: 3-0

1. SET: 25-15 
2. SET: 25-22
3. SET: 25-20

İLK SETTE VARGAS - EBRAR DAMGASI
Filenin Sultanları, Melissa Vargas -Elif Şahin İlkin Aydın - Ebrar Karakurt Eda Erdem - Aslı Kalaç ilk 6'sı ile çıktı. İlk sette iki köşemiz Ebrar Karakurt ve Melissa Vargas müthiş bir performans gösterdi. Ebrar Karakurt 6 sayı bulurken Vargas ise 8 sayı kaydetti.

SANTARELLI: BAZEN KÖTÜ HATALAR YAPIYORUZ
İkinci setin sonunda röportaj için gelen Daniele Santarelli, 'Takımına mesajınız ne olacak?' sorusuna şu cevabı verdi: ''Öncelikle ışıkları kapatmayacağız. Oyuncuların seviyesini anlamak açısında VNL önemli bir turnuva. 5-6 farklı takımla oynadım. Bazı şeyleri anlamaya çalışıyorum. Bazen kötü hatalar yapıyoruz. Onlar benim hatam. Bazen de iyi hava yakaladığımızda çok iyi oynuyoruz.''

ANTALYA'DA 4'TE 3 YAPTIK
Antalya'daki İlk hafta maçlarında İtalya, Sırbistan ABD ve Güney Kore ile karşılaşan Sultanlar bu etabı 4'te 3 ile kapadı. Milliler, ABD'ye karşı müthiş bir geri dönüşe imza atsa da karar setini kaybetti ve 3-2 mağlup oldu.

Hong Kong etabına Hollanda maçıyla başlayan Sultanlar rakibine set vermedi. Dünkü mücadelede ise turnuvanın yenilgisiz takımı Polonya ile karşılaştı. Setlerde baş başa mücadele sergilemesine rağmen Polonya sahadan 3-0 galip ayrıldı.