Gazimağusa'da Ferhat Çorbacı aracıyla park halinde bulunan başka bir araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle kontrolsüzce yoluna devam eden Çorbacı park halinde bulunan motosiklete de çarparak tutuklandı. Gönyeli'de ise Cemal Özerin 378 miligram alkollü içki tesiri altında, park halindeki bir araca çarparak tutuklandı.

Polis basın subaylığından verilen bilgiye göre, 7 Temmuz 2024 tarihinde gece saatlerinde Gazimağusa ve Gönyeli'de iki ayrı trafik kazası meydana geldi. 

GAZİMAĞUSA'DA KAZA

Saat 00.10 sıralarında, Gazimağusa'da İsmet İnönü Bulvarı üzerinde, Ferhat Çorbacı (42) yönetimindeki GP 307 plakalı araç, güney istikametine doğru seyrederken dikkatsizlik sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek, yolun solunda park halinde bulunan SE 606 plakalı araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle kontrolsüzce yoluna devam eden GP 307 plakalı araç, bu kez park halinde bulunan VL 230 plakalı motosiklete de çarptı.

Kaza sonucu yaralanan olmazken, GP 307 plakalı araç sürücüsü Ferhat Çorbacı, alkol testi için yeterli nefes örneği vermeyi reddettiği için tutuklandı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

GÖNYELİ'DE KAZA

Saat 00.30 sıralarında, Gönyeli'de Atatürk Caddesi üzerinde Cemal Özerin (32) 378 miligram alkollü içki tesiri altında, FD 600 plakalı araç ile doğu istikametine doğru seyrederken, dikkatsizlik sonucu yolun sol kısmındaki araç park yerinde bulunan YM 030 plakalı araca çarptı. Çarpmanın ardından araç yolun sol şeridinde durdu.

Bu kazada da yaralanan olmazken, FD 600 plakalı araç sürücüsü Cemal Özerin, alkollü araç kullanıp trafik kazası yapma suçundan tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.

Editör: Pınar Gözek