Gönyeli’de ve Demirhan’da gümrüğe beyan edilmemiş toplam 158 adet elektronik sigara tespit edildi.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dün saat 14.00 sıralarında, Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekipleri tarafından Gönyeli’de devriye yapıldığı sırada, şüpheli olarak görülen yaya G.İ.’nin (E-19) üzeri arandı. Aramada, gümrüğe beyan edilmemiş 40 elektronik sigara tespit edilerek emare olarak alınırken, G.İ. tutuklandı.

Demirhan’da da dün saat 22.00 sıralarında, Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı CÖŞ ekipleri tarafından devriye yapıldığı sırada, bir süpermarketin park yerindeki bir araçta şüpheli olarak görülen A.G.’nin (E-30) aracı arandı. Aramada, gümrüğe beyan edilmemiş 118 adet elektronik sigara tespit edilerek emare olarak alındı, A.G. tutuklandı.

Diğer polisiye haberler:

-Hırsızlık

Gazimağusa’da bir beton üretim şirketinde, 12 Haziran - 06 Temmuz tarihleri arasında meydana gelen hırsızlık meselesi ile ilgili yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen ve aranan M.K.(E-46) ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen F.G.(E-36) Gazimağusa’da tespit edilerek tutklandı.

Öte yandan, 4 Temmuz’da Güzelyurt’ta İsmet Paşa Mahallesi’nde, duvar üzerine bırakılan bir şahsa ait çanta ve içerisindeki para cüzdanı ile birlikte 4 bin TL nakit para, cep telefonu, araç kontak anahtarı ve banka kartlarının çalınmasıyla ilgili yürütülen ileri soruşturmada ise meselede zanlı olarak görülen R.O.S.W.(E-57) tespit edilerek tutuklandı.

-Ülkede kaçak kaldığı tespit edilen 5 kişi tutuklandı

Ülke genelinde Polis ekipleri tarafından dün yapılan denetim ve kontrollerde, ülkede ikamet izinsiz olarak kaldığı tespit edilen 5 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı.

Editör: Mahmut Doğan