Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili Hasan Küçük, “kadınlarımız Türk tarihinde her daim etkin rol üstlenmiştir. Yeri geldiğinde anne, eş, yönetici, eğitimci ve mücahide olmuştur” dedi.
Küçük, Türk kadınının dünümüzde, bugünümüzde ve yarınımızda daha güçlü olacağını söyledi.
Küçük, Hem Kurtuluş Savaşı’nda hem de KKTC’nin varoluş mücadelesinde vatanın bağımsızlığı için cesurca cepheden cepheye koşan Türk kadını, Cumhuriyetimizin kuruluşundan sonra toplumsal hayatın her alanında yerini almıştır” ifadelerini kullandı.
Kadınlarımız bugün Siyaset, ekonomi ve eğitim başta olmak üzere toplum hayatının hemen her alanında vardır diyen Küçük, Cumhuriyet Meclisi’nde kadın milletvekili sayısının da artması gerektiğini vurguladı.
Küçük “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; 
Sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Onların, her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sağlaması ve hayatın her alanında etkin bir şekilde yer alması bizleri sevindirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum

Editör: Mahmut Doğan