Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili Hasan Küçük, Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın, Karabağ'da anayasal yapıyı yeniden tesis etmek amacıyla antiterör operasyonu başlatmasını memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

Son dönemlerde artan Ermeni provokasyonu ve yaşanan son olayların bardağı taşırdığını ifaden eden Küçük, Azerbaycan ordusunun ülkesinin hak ve menfaatleri doğrultusunda hareket ederek Ermeni teröristleri etkisiz hale getirmeye başladığını söyledi.

Küçük, Kıbrıs Türk Halkı olarak kardeş ülke Azerbaycan halkının yanında olduklarını belirterek, "Siviller ve altyapı tesisleri hedef alınmamakta, yalnızca meşru askeri hedefler yok edilmektedir" açıklamasının önemli olduğunu kaydetti.

Yazılı açıklama yapan Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili Hasan Küçük şunları kaydetti;

Türk Devletleri Teşkilatının ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Yaşanan bu olay yaşadığımız coğrafyanın ne kadar zor olduğunu gözler önüne sermiştir. Önce Anavatan Türkiye’miz sonra başta kardeş ülkemiz Azerbaycan olmak üzere tüm Türk Devleri ortak bir tepki göstermeliyiz. Bu bağlamda şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar şifalar sunarım.

Editör: Haber Merkezi