UBP milletvekili Hasan Küçük, sahte diploma konusunun basında ve kamuoyunda bu şekilde konuşulmasının sektöre zarar vereceğini savundu. Küçük’ün “sahte diplomalı vekillerin olduğunun” konuşulduğu bir atmosferde bir eğitim bilimci olarak 2024-25 öğrenci sezonundan bahsetmesi şaşkınlık yarattı.

Sahte diploma soruşturmaları devam ederken, kamuoyu yeni tutuklamaları takip ediyor.

Hasan Küçük, “Yükseköğretimde marka değerimizi artıracak eylemlere giremezsek yeni yılda sadece yükseköğretim değil ekonomik anlamda da ciddi sıkıntıları konuşacağız…” dedi.

“Tartışmanın sonu yoktur, şu an gündem üzerinden gidiliyor “ ifadelerini kullanan Hasan Küçük, “bunun etkilerini nasıl telafi edeceğiz?” diye sordu.  

Katıldığı tv programında Dr. Hasan Küçük, “hesap vermesi gereken herkes verecek. Esas sorgulayacak halktır ama doğru bilgi verelim” dedi.

Hasan Küçük, “YÖDAK YÖK’ün dengi olacak şekilde kullanılmadı. Bugün yaşanan ki ben buna usulsüzlük diyorum, usulsüzlükler yaşanmasın diye kuruldu. Bugün çok kolaydır suçlu bulmak üstünü çizmek. Sistemsel olarak bir daha yaşamamak adına yapmamız gerekenler var.” dedi.