İstanbul Beşiktaş’ta geliri işitme engelli çocuklar çocuklara bağışlanan konser düzenlendi.

İş insanı ve aynı zamanda ses sanatçısı olan Gülcan Köseoğlu, erken dönemde işitme engeli yaşayan 0-2 yaş arası çocukların eğitiminin desteklenmesi için Akatlar Kültür Merkezi’nde konser verdi. Konsere iş, sanat ve cemiyet hayatından yüzlerce kişi katıldı. Sanat yönetmenliğini İstanbul Devlet Operası Sanatçısı Özlem Abacı’nın yaptığı konser 2 saat sürdü. Geceye destek olmak için bilet alarak katılan Lütfü Sapmaz, Taner Acar Kaya, Tamer Köseoğlu, Mustafa Bozkurt ve Ali Şentürk sahneye çıkıp zeybek oynayarak renk kattı. Gecede Klas Medya Yönertim Kurulu Başkanı Muammer Kapucuoğlu da konseri izleyenler arasındaydı.

Bilet satışından elde edilen gelir, İşitme Engelli Çocuklar Eğitim Derneğine bağışlandı. Çocukların 1 yıllık eğitim masrafı bu konserin gelirinden karşılandı. Erken dönemde işitme engelli çocukların eğitimlerinin desteklenmesi için Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan İklim Konseri’ne ilgi muhteşemdi.

2

Köseoğlu “Çok çalıştık, çok emek harcadık, harika bir süreç oldu. Bu sahne için Devlet Operası Sanatçısı Özlem Abacı beni o kadar güzel yetiştirdi ki, harika bir gece oldu. İşitme engelli çocuklar yararına olduğu için ve onlara bir katkımız olduğu için inanılmaz derecede mutluyum. 0-2 yaş arası çocuklarımızın 1 yıllık eğitimine katlıda bulunduk, emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

3

Geceye katılan şair, Ahmet Selçuk İlkan “Güzel bir geceydi adı gibi, iklim değişti bugün çünkü gönlümüzün iklimine hitap eden şarkılar, türküler vardı ve her şeyden önce insanlar, çocuklar adına çok muhteşem sözler, ve büyük bir katkı olduğuna inanıyorum. Çünkü çocuklar bizim hazinemiz onlara ses olmak onların kalbine dokunmak en büyük mutluluktu. Emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum" dedi.

4

Konserin sanat yönetmenliğini yapan İstanbul Devlet Operası Sanatçısı Özlem Abacı “Bunu birlikte planladık, yolu ileriye çıksın istedik. İyilik yapmak değil iyilik olsun istedik Gülcan’da iyiliğin ta kendisi oldu. Şahane bir öğrenci olarak bugün sınavını verdi. Artık o profesyonel bir sanatçı" dedi.

5

Geceye destek olan iş insanı Taner Acar Kaya “Böyle güzel etkinliklere katılmak ve destek vermek için her zaman bir aradayız. Ben de Gülcan Hanım’a çok başarılı olduğu ve bu işler de hayır işleri olduğu için daha çok destek vermek için bir aradayız. Çok güzel bir geceydi, harika geçti tüm konuklar inanılmaz bir gece yaşadı" diye konuştu.

6

Editör: Mahmut Doğan