AKOL Global Yönetim Kurulu Üyesi Fazilet Şanal, kadınların yoktan var etmeyi bilen, ekmeğini taştan çıkaran, gücüyle ve sevgisiyle yeni bir dünya inşa edebilecek kuvvette olduğunu söyledi.    8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınlayan Şanal, kadınların, gücü, direnci ve azmiyle her zaman takdir edilmeyi hak ettiğini kaydetti. 

Fazilet Şanal’ın mesajı şöyle:    “‘Dünyada her şey kadının eseridir’ dedi Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk… Ve kadının gücüne vurgu yaptı.    Yoktan var etmeyi bilen, ekmeğini taştan çıkaran kadınlarımız, gücüyle, sevgisiyle yeni bir dünya inşa edebilecek kuvvettedir. Yeter ki, bu farkındalık olsun, toplumsal cinsiyet eşitliği gözetilerek kadınlarımıza fırsatlar tanınsın.    

Hayatın en önemli ve değerli öznelerinden olan, toplumumuzun temelini oluşturan kadınlarımız, fedakarlığın sonsuz temsilcisi, aile kurumunun da temel öğesidir. Yaşamın her alanında büyük başarılara imza atan kadınlarımız, her zaman birer ilham kaynağı olmuş ve toplumun yolunu aydınlatmıştır. Kadınların, gücü, direnci ve azmi her zaman takdir edilmeyi hak etmektedir.   

Toplumsal cinsiyete dair kadının varoluşunun tartışılmadığı, çalışan ve üreten ayrıca çalışmak ve üretmek isteyen kadınlarımıza daha fazla fırsatların sunulduğu bir düzenin oluşması dileğiyle, daha güçlü ve daha güzel bir dünyayı inşa eden kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarım.”