“Don Pasquale” opera prodüksiyonun yeniden sahnelenmesiyle birlikte KKTCDOB temsillerini repete etmeye başlıyor. Böylece ülkemizde ilk defa, sergilenen bir Opera temsillerinin yeniden sahnelenmeye başlanması neticesinde KKTC sanat tarihi adına bir ilk daha yaşanmış olacak.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı Devlet Opera ve Bale Koordinasyon Merkezi (KKTCDOB), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (KKTCCSO) ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü (TCDOBGM) ortak prodüksiyonu olan G.DONIZETTI’nin komedi türündeki “Don Pasquale” operası 22 Mayıs 2024 Çarşamba günü Girne'de - Girne Amerikan Üniversitesi Spectrum salonunda saat 20.00’da sahneleniyor.

22 Mayıs temsilinde eserin orkestra şefliğini Murat MENKET, sahne Yönetmenliğini Aytaç MANİZADE, Don Pasquale rolünü Bas Engin SUNA, Norina rolünü Sermin DİKMEN TÖRE, Ernesto rolünü Ufuk TOKER, Doktor Malatesta rolünü Tuğrul Enver TÖRE, Noter rolünü ise Emre ÖZARABACI üstleniyor. Didem TEPE’nin baş kemancı olarak görev alacağı eserde, Piyanist Aslıhan KORKMAZ Korreperitör olarak görev alırken, Reji yardımcısı olarak Ufuk Gökhan KÜÇÜK, üst yazıda ise Ozan TÜRKOĞLU görev yapıyor.

KKTCDOB, KKTCCSO, TCDOBGM, Girne Belediyesi ve GAÜ işbirlikleriyle, Acapulco hotelin katkılarıyla ve Telsim ana iletişim desteğinde ücretsiz-halka açık olarak gerçekleştirilecek olan temsillere tüm sanatseverler davetlidir.

Editör: Pınar Gözek