Halkın Partisi (HP) Başkanı Kudret Özersay, Cumhurbaşkanının Cumhurbaşkanlığ'ndaki bir koruma polisinin diplomasının sahteliğinden bahsettiğini ama satır arasında bir pişmanlık yasasından da söz ettiğini ifade etti.

Kudret Özersay’ın paylaşımı şöyle;

“Az önce Cumhurbaşkanı Tatar Canlı Yayında Cumhurbaşkanlığ'ndaki bir koruma polisinin diplomasının sahte olduğu iddiaları konusunda şu cümleleri kurdu:

"Ben bir polisimizin böyle bir duruma düşmesini istemezdim! Kayıt olmuş ama daha süresi dolmadan diploma kendisİne iletilmiş!!! Keşke olmasaydı dedim! veren de suçlu, alan da! Şu anda soruşturuluyor! Bir şeyler söylüyor ama onun söyledikleri beni hatırlamaz! O polis şu anda kızağa alınmadı ama bir süre izinli gibi..."

Yorumu sizlere bırakıyorum...

Sayın Tatar bir önemli şey daha söyledi: BU sahte diplomalarla ilgil bir pişmanlık düzenlmesi yapılması ihtimalinden bahsederek bu şekilde diploma alanlar gelip kendileri pişmanlık bildirsinler ve o diplomalar iptal olsun ve yeni bir sistem kurulsun ifadelerini kullandı. Eğer burada düşünülen pişmanlık adı altında bu suçu işleyenlerin ve o sahte diplomaları almayı kabul ederek buna ortak olanları bir çeşit affedilmesigibi bir şeyse bu kabul edilemez!!!

Hukukun temel prensiplerinden birisidir: O fiilin işlendiği tarihte yürürlükteki yasaya göre o fiil suç teşkil ediyorsa siz sonradan yasal düzenleme yaoarak bunu geriye doğru değiştirip suç olmaktan çıkaramazsınız.

Umarım "pişmanlık" adı altında birilerini bu sahtekarlık meselesinden kurtarmak ve af ederek kıyak çekmeye kalkışmazlar! Buna izin vermeyeceğiz! Bu suçu işleyenler cezalarını çekmelidirler.”