Mehmet Dursun, Burkitt-Lenfoma tanısıyla başlayan 7 aylık kemoterapi tedavi sürecinin başarısız olduğunu üzülerek duyurdu. Dursun, doktoru Prof. Dr. Hakan İsmail Sarı ve ekibine çabaları için teşekkür ederken, tedavi olabilmesi için CAR T hücre tedavisine ihtiyaç duyduğunu belirtti. Ancak bu tedavi Türkiye’de uygulanamıyor ve Almanya, Amerika, İsrail gibi ülkelerde yapılabiliyor.

Hamburg, Almanya’daki University Hospital Hamburg'dan Prof. Dr. Nicolaus Martin Kröger ile iletişime geçen Dursun, 900 bin Avro'nun hastane hesabına yatırılması halinde tedaviye başlanabileceğini öğrendi. Ancak Dursun ve ailesinin bu miktarı karşılayacak maddi imkânı bulunmuyor.

Mehmet Dursun, son bir haftadır yaptığı araştırmalar sonucu, fon toplama kampanyası düzenlemenin en hızlı çözüm olabileceğini öğrendi. Dostlarından kampanya konusunda realist ve samimi yorumlar bekleyen Dursun, zamanla yarıştığını vurgulayarak destek çağrısında bulundu.

Mehmet Dursun, yaptığı paylaşımda şunları aktardı:

“Kıymetli Dostlarım;

11 Aralık 2023 tarihinde Burkitt- Lenfoma tanısı ile başlayan 7 Aylık Kemoterapi tedavi sürecim maalesef başarısız olmuştur. Doktorum Prof. Dr. Hakan İsmail SARI ve ekibine çabaları için çok teşekkür ederim Gelinen noktada tedavi olabilmem için CAR T (HÜÇRE TEDAVİSİ) olmam gerekiyor. Maalesef bu tedavi Türkiye’de yok.

Yurt Dışında Almanya-Amerika ve İsrail ‘ de uygulanmakta olan bu tedavinin de maliyeti 900 Bin Euro % 90’nın üzerinde tedavi de BAŞARI oranı olan Hamburg-Almayan’daki University Hospital Hamburg-Germany Prof.Dr. Nicolaus Martin Kröger ve ekibi ile iletişime geçtim. 900 Bin Avro’nun hastanenin hesabına yatırılması ile tedaviye başlayabileceklerini söylediler. Maalesef benim ve Ailemin 900 Bin Euro parası yok.

Paranın bulunması ile alakalı 1 Haftadan beri yaptığım çalışma da ise genel olarak tavsiye edilen bir kampanyayapılmak suretiyle kısa zamanda sonuç alınabileceğidir. Zaman ile yarıştığım bu süreçte siz Dostlarımın kampanya yapılması ile alakalı düşünceleri nedir benim için çok önemli. Kampanya kararını verebilmem için realist samimi yorumlarınızı bekliyorum. Sağlıkla kalın”

Editör: Pınar Gözek