Lefkoşa’da meydana gelen “Zorla insan Kaçırma”, “Soygun”, “Araç içinden sirkat”, “Ciddi darp ve darp” suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Nweze Hilarry Nweze ve Archibong Samuel Bassey, yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarıldı.

İÇKİ ŞİŞESİYLE DARP ETTİLER

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Nevzat Gün olayla ilgili bulguları aktardı. Gün, 11-12 Ocak tarihlerinde, 23.00 06.50 saatleri arasında, Göçmenköy’de zanlılar Nweze Hilarry Nweze ve Archibong Samuel Bassey ve kimliği meçhul iki erkek şahsın, Lefkoşa'da sakin C.S.O.’nun rızası hilafına konu ikametgahtan çıkmasına izin vermeyerek “Zorla insan kaçırma” suçunu işledikleri sırada tasarrufundaki cep telefonu Nweze Hilarry Nweze tarafından alınarak akabinde, Archibong Samuel Bassey tarafından içki şişesi ile müşteki C.S.O.’nun alnının sol kısmına vurup ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

120 BİN TL’Yİ GASP ETTİLER

Polis akabinde aranmakta olan diğer şahıslar tarafından müştekinin tahtadan süpürge sapı ile sırtına vurmak sureti ile darp ederek konu cep telefonunu adı edilenin elinden alıp, konu telefonun içinde bulunan banka uygulamasından 120 bin TL nakit parayı kendi hesaplarına göndererek soygun suçunu işledikleri yönünde aleyhlerinde şikâyet olduğunu söyledi.

MÜŞTEKİYE AİT PARK HALİNDEKİ ARACINDAN EVRAK DA ÇALDILAR 

Polis, zanlıların daha sonra konu ikametgahın önünde kilitsiz vaziyette park halinde bulunan müştekiye ait aracın evraklarını ön yolcu koltuğu önünde bulunan torpido gözünden almak sureti ile araç içinden sirkat suçunu da işlediklerini aktardı.

ZANLININ İKAMETGAHINDA YAPILAN ARAMDA SÜPÜRGE SAPI VE İÇKİ ŞİSESİ BULUNDU

Polis memuru Nevzat Gün, yapılan şikayet üzerine 12 Ocak 2024 tarihinde Göçmenköy adresinde mahkeme emri gereği yapılan aramada Nweze Hilarry Nweze’nin tespit edildiğini ve huzurunda gerçekleştirilen arama neticesinde bahse konu kırık süpürge sapı, içki şişesi, müştekiye ait araç evrağı ile yine müştekiye ait cep telefonu bulunarak emare olarak alındığını ve zanlılar Nweze Hilarry Nweze ve Archibong Samuel Bassey’in derdest emri gereği tutuklandığını mahkemeye aktardı.

ARANAN ŞAHISLAR TESPİT EDİLDİ

Polis mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın devam ettiğini alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu ayrıca aranmakta olan şahısların da bulunduğunu göz önüne alarak ilk etapta soruşturma maksatlı 7 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

7 GÜN DAHA TUTUKLU KALACAKLAR

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 7 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.