Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Girne Belediye Meclisi'nin bu akşamki toplantısında almış olduğu kararları duyurdu. 

Toplantıda alınan kararlarla ülkede planlama açısından yeni bir döneme geçişin ilk ışığının yakıldığını ifade eden Başkan Şenkul, kararları ise şöyle sıraladı: 

"Buna göre; Girne Çarşısında Ziya Rızkı ve Atatürk Caddelerinde, mevcut off-licence’ların haricinde bu alanda yeni işletme izinleri verilmeyecektir. (Üst limit sayısı belirlenecek, bunun altına düşüldüğünde ancak yeni izin verilecektir.)

Girne Çarşısında Canbulat Caddesinde mevcut cep telefonu ve aksesuar mağazaları haricinde bu alanda yeni işetme izinleri verilmeyecektir. (Üst limit sayısı belirlenecek, bunun altına düşüldüğünde ancak yeni izin verilecektir.)

Girne Çarşısında yeni bet ofis izni verilmeyeceği gibi mevcut 2 bet ofis en geç 9 Temmuz 2025’e kadar belediyemizden işletme izni alabilecektir, diğer bir değişle çarşıda 1 yıl sonra bet ofis olmayacaktır."

Murat Şenkul, "İdarenin önerisini oy birliğiyle karara bağlayan Belediye Meclis üyelerimize kentim ve çarşımız adına teşekkür ediyorum" dedi. 

Editör: Onur Evrensel