Sosyal medya üzerinden yaptığı yayınlarla adından söz ettiren Serdinç Maypa, mahkemeye getirildi. Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı  Özel Soruşturma Şube Amirliği tarafından yürütülen soruşturma kapsamında "Özel hayatın gizliliğini ihlal" suçundan dün tutuklanan 57 yaşındaki Serdinç Maypa bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne getirildi. Maypa mahkeme koridorunda yaptığı açıklamada, mahkemede anlatacaklaryla "ülkenin yerle bir olacağını” söyledi.

Sosyal medya üzerinden yaptığı yayınlarla adından söz ettiren Serdinç Maypa, mahkemeye getirildi. Maypa'nın az sonra hakim karşısına çıkartılması bekleniyor.

Maypa aleyhine üç farklı ismin poliste şikayeti bulunduğu avukatı tarafından açıklandı.

Maypa, "özel hayatın gizliliğini ihlal" ve “devlete ait gizli belgeleri ifşa etmekle” de suçlanıyor. Bu arada, Maypa’ya farklı devlet kurumlarından gelen belgeler nedeniyle kamu kurumlarında da “belge sızdıran” isimlerin araştırıldığı öğrenildi.

Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı ve Kalkınma Bankası’nda polis ve yönetim tarafından soruşturma başlatıldı. Bazı dosyalardan belge alındığı tespit edilirken, Maypa’nın belgeleri yayınlanmakla suçlandığı ortaya çıktı.

Polis, bazı belgelerde oynama olduğu ve kamuoyuna yanlış bilgiler verilmesine neden okunduğu yönündeki kamudan gelen şikayetleri de araştırma kapsamına aldı.

Editör: Pınar Gözek