Billur Kalkavan hayatını kaybetti 

Yaklaşık 6 aydır akciğer kanseri tedavisi gören oyuncu ve sunucu Billur Kalkavan, 59 yaşında hayata veda etti

Pek çok dizi ve filmde rol alan Billur Kalkavan'dan acı haber geldi. Bir süredir kanserle mücadele eden ünlü oyuncu yaşamını yitirdi.

"KANSER TEDAVİSİ İYİ GİDİYORDU, MANTAR ENFEKSİYONA NEDEN OLDU"

Kalkavan'ın erkek arkadaşı Buğra Bahadırlı, Habertürk'e yaptığı açıklamada, "Kanser tedavisi iyi gidiyordu. Ne var ki kemoterapi sırasında vücudunda bir mantar türemiş. O mantar da enfeksiyona neden olmuş. Buna bağlı olarak bağışıklık sistemi iyice zayıfladı. Son iki hafta ne yemek yiyebildi ne de uyuyabildi. İki gün önce yoğun bakıma alındı ama kalbi daha fazla dayanamadı. Sabah 3.45'te kalbi durdu." dedi.

Bahadırlı cenaze törenine ilişkin olarak, "Cenaze töreni henüz belli değil. Nereye defnedeceğimizi kardeşiyle karar vereceğiz. Büyük bir olasılıkla pazartesi günü defnederiz." ifadelerini kullandı.

"HASTALIĞI ATLATIYORUM"

Ünlü oyuncu, geçtiğimiz ağustos ayında şu ifadeleri kullanmıştı:

Merhabalar, şimdi benim sağlığımı merak edenler için söyleyeyim; çok iyiyim, her gün daha iyiye gidiyorum. Sonuçlar da güzel çıkıyor. Merak edecek hiçbir şey yok, iyileşiyorum. Kafamdan saç bile çıkıyor da ben kendim kazıtıyorum daha güzel olmadığı için henüz. Yani atlatıyorum ben bu meseleyi... Onun için merakta kalmayın. İkincisi; bu ayki Billur TV çekimlerimiz biraz gecikecek. Maalesef çünkü benim biraz daha hastanede kalmam gerekiyor. Onun için beni affedin. Ayın 3 gibi çekeceğiz yani en yakın zamanda yayında olacağız. Sizleri çok seviyorum, güzel enerjilerinizi almaya devam ediyorum. Yolladığınız her güzel enerji, hücrelerimi iyileştiyor. Çok çok teşekkürler.

"GÜZEL YÜREĞİN BU HASTALIĞI YENECEK"

Billur Kalkavan’ın yaşadığı sağlık sorununu Hamdi Alkan duyurmuştu. Ünlü yönetmen, "Billur Kalkavan’a acil şifalar diliyorum. Güzel yüreğin ve enerjin bu hastalığı yenecektir Billur’cuğum. Daima yanındayım." sözleriyle arkadaşına destek olmuştu.

"BUĞRA KAÇMADI"

Kalkavan, sevgilisi Buğra Bahadırlı'nın kendisine çok destek olduğunu söyleyerek, "Çoğu erkek böyle bir durumda kaçardı. Buğra, kaçmadı. Yanı başımda durması hastalıkla mücadelemde bana çok yardımcı oluyor." demişti.

Billur Kalkavan'ın vefatı snat dünyasını yasa boğdu. Pek çok ünlü isim üzüntüsünü sosyal medya hesaplarından dile getirdi.

HAMDİ ALKAN

Çok üzgünüm… Işıklar içinde uyu canım Billur...

Billur Kalkavan'ın vefatı snat dünyasını yasa boğdu. Pek çok ünlü isim üzüntüsünü sosyal medya hesaplarından dile getirdi.

HAMDİ ALKAN

Çok üzgünüm… Işıklar içinde uyu canım Billur...

YONCA EVCİMİK

Canım Billur... Benim çocukluk, hovardalık arkadaşım... Yüzü gibi kalbi de güzel merhametli, güçlü, karakterli arkadaşım.. Mekanın cennet açık olsun

Ölüm bir an…
Gelme olasılığı her an…
Tam da bu yüzden
Şimdi söyle…
Şimdi sev
Şimdi dök
Şimdi yap
Şimdi yaşa…
Herşeyin sonu
Her an gelebilecekken.
YARINA GÜVENME…

HATİCE

Her haliyle güzel kadın. Çok üzüldüm çok, Mekanın Cennet olsun… Sürekli konuşuyorduk daha iyi olacağım diyordu ama veda etti biz sevenlerine… Huzur içinde yat.