De Telegraaf'a açıklamalar yapan Trabzonsporlu futbolcuStefano Denswil, "Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki maçlar ister Trabzon ister İstanbul'da oynansın son derece çekişmeli olur çünkü Fenerbahçe ezeli rakibimiz" ifadelerini kullandı.

Stefano Denswil olaylı maçla ilgili konuştu: "Yerde bıçak olduğu görülüyor"  - 3. Foto

Denswil maçtaki atmosfere değinirken, "Böylesine zehirli bir atmosferi daha önce hiç yaşamamıştım" şeklinde konuştu.

Stefano Denswil olaylı maçla ilgili konuştu: "Yerde bıçak olduğu görülüyor"  - 4. Foto

Trabzonsporlu futbolcuların tehdit hissetmediğini aktaran deneyimli futbolcu, "Oyuncularımız tehdit hissetmedi çünkü taraftarlar provokatif Fenerbahçeli oyuncuları arıyordu" dedi.

Stefano Denswil olaylı maçla ilgili konuştu: "Yerde bıçak olduğu görülüyor"  - 5. Foto

Daha sonra görüntüleri izlediğini kaydeden Denswil, "Görüntülerde birisinin köşe bayrağını yerden çıkarıp bir oyuncuyu kovaladığı ve yerde bıçak olduğu görülüyor" sözlerini sarf etti.

Stefano Denswil olaylı maçla ilgili konuştu: "Yerde bıçak olduğu görülüyor"  - 6. Foto

Olaylar başladığında neredeyse soyunma odasında olduğunu dile getiren Stefano Denswil, "Kısa sürede sahada onlarca taraftar vardı. Tabii ki ortalığı sakinleştirmeye çalıştım. Görüntülerde Trabzonsporlu futbolcuların Fenerbahçelileri güvenli bir şekilde içeri sokmaya çalıştığı anlar da var." dedi.

Stefano Denswil olaylı maçla ilgili konuştu: "Yerde bıçak olduğu görülüyor"  - 7. Foto

Olaylar sırasında kendi güvenliğini de düşündüğünü aktaran tecrübeli isim, "Böyle bir anda kendi güvenliğinizi de düşünmeniz gerekiyor. Bu yüzden bir noktada içeri gitmeye karar verdim çünkü zaten çok geç kalmıştım" ifadelerini kullandı.

Stefano Denswil olaylı maçla ilgili konuştu: "Yerde bıçak olduğu görülüyor"  - 8. Foto

Yaşananları 'affedilemez' olarak niteleyen Denswil, "Bu futbolun bir parçası değil, bunu görmek istemezsiniz ve bu affedilemez ama burası Türkiye..." diyerek sözlerini noktaladı.