Cumhurbaşkanı Vekili Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Genel Başkanı Celal Bayar ve dernek yöneticilerini kabul etti.
Meclis Şeref Salonu’nda gerçekleşen kabulde konuşan Töre, mücahit ve mukavemet ruhunun azaldıkça beşinci kol faaliyetlerinin arttığını kaydetti.
Töre, devlet, Türkiye ve TMT karşıtlığının bir propaganda aracı olarak beşinci kol tarafından devam ettirildiğini ifade etti.
Töre, Volkan, Karaçete ve 9 Eylül teşkilatlarının başlattığı mücadelenin Türk Mukavemet Teşkilatı ile devam ettiğini ve 20 Temmuz 1974 Mutlu Barış Harekatı’na kadar gelindiğini anımsattı.
Töre, GKK’nın Türk Mukavemet Teşkilatı’nın (TMT) devamı olduğunu anımsatarak, Mutlu Barış Harekatı’ndan sonra görevin GKK’na devredildiğini, bugün GKK ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı güvencesinde huzurla yaşadıklarını ifade etti.

Töre, KKTC’nin ebediyete kadar yaşayacağını ve kendilerinin de sahip çıkacağını kaydetti.

Başkan Töre, genç nesile verilen mücadelenin anlatılmasında TMT Derneği üyelerine de görevler düştüğünü ve bu ruhun devam etmesi gerektiğini söyledi

Türk Mukavemet Teşkilatı’nın bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Töre, “Hep birlikte yola devam edeceğiz” dedi.
Başkan Töre hayatta kalan TMT mensuplarına sevgilerini sundu, bu dünyadan göç edenlere de rahmet diledi.
Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Genel Başkanı Celal Bayar da, Başkan Töre’ye verdiği destekten dolayı teşekkür ederek yeni oluşan yönetim kurulunu tanıttı.

Konuşmaların ardından karşılık hediye teatisinde bulunuldu.