Trabzon'da Azebaycan ile ilişkiler ilk meyvelerini vermeye başladı. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) adına Trabzon’da bulunan KTFF U12 Milli Takımımız, Azerbaycan Spor Bakanlığına bağlı Ulduz Futbol Akademisi ile dostluk maçı yaptı.

KTFF 2. Başkanvekili Hüseyin Duvarcı ve KTFF Eğitim Üst Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ekmekçi, seyahatin ilk gününde şehirde önemli temaslarda bulunmuştu. Azerbaycan Spor Bakanlığı’na bağlı Ulduz Futbol Akademisi direktörü Mehman Alimov ile Trabzon’da bir araya gelen ikili karşılıklı altyapı organizasyonları konusunda uzlaşıya varmıştı. Uzlaşı sonrasında önemli bir gelişme daha yaşandı. KTFF U12 Milli Takımımız, Azerbaycan ekibi Ulduz Futbol Akademisi ile dostluk maçı yaptı.

KTFF ve Azerbaycan yetkilileri arasında kurulan yakın ilişkiler beraberinde U12 Takımları dostluk maçında karşılaştı. Maç öncesinde her iki takım oyuncuları, teknik heyetler ve federasyon yetkilileri hatıra fotoğrafı çektirirken, mücadele centilmence geçti.

Önümüzdeki süreçte Azerbaycen Spor Bakanlığı ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu arasında önemli temaslar kurulacak ve futbolumuz özellikle alt yapı anlamında dışa açılımı sağlayabilecek.

Editör: Onur Evrensel