Pakistan’dan Dubai’ye giden uçakta bir yolcu, koltukları yumruklamaya ve tekmelemeye başladı. Kabin görevlileri yolcuyu sakinleştirmeye çalıştı ancak bu kez de uçağın camına tekme atarak kırmaya çalıştı.

Pakistan Uluslararası Havayolları’nın Dubai’ye giden uçağından bir yolcunun hareketleri ortalığı karıştırdı. Yolcu, uçak havalandıktan hemen sonra karışıklık çıkarmaya, koltukları yumruklamaya ve tekme atmaya başladı. Uçağın yeniden Pakistan’a dönmesini talep etti.

Koridora geçen yolcu yüksek sesle dua etmeye başlayınca kabin görevlileri adamın yanına gelerek onu koltuğuna oturtmaya başladı.

Çıplak ayaklı yolcu, kabin görevlileri müdahale ederken gömleğini de çıkardı. Kontrolünü kaybeden adamı sakinleştirmek için kaptan pilot devreye girdi. Dubai’deki hava kontrol birimiyle irtibata geçen kaptan, indiklerinde kargaşa çıkaran yolcu için güvenlik güçlerinden destek talep etti.

Bir türlü sakinleşemeyen yolcu, en sonunda içinde 160 yolcu bulunan uçağın penceresini tekmeleyerek kırmak istedi. Bu durum karşısında kabin görevlileri fiziksel güç kullanmak zorunda kaldı.

Havayolları sözcüsü Abdullah Khan yaptığı açıklamada ‘Check-in’den geçerken normal görünüyordu. Dönüş bileti ve Dubai’ye ziyaret vizesi vardı. Uçak kaldığında yüksek sesle ezan okumaya başladı ve kabin görevlileri bunu yapmamasını istedi.

Tedirgin olmaya başladı ve koridora çıkarak göğsünün üzerine yattı ve dua etmeye başladı. Yerine oturması istendi ama sonra uçağın penceresini tekmeledi. Doğru düşünemediği çok belliydi. Şiddete başvurmuş olması nedeniyle kurallar gereği koltuğuna bağlandı’ dedi.

Uçak Dubai’ye indiğinde kargaşa çıkaran yolcu tutuklandı. Ardından Pakistan’a geri gönderildi. Havayolu şirketi, yolcunun kara listeye alındığını açıklandı.

Editör: TE Bilisim