EURO 2024  son 16 turunda Avusturya’yı Merih Demiral’ın 1. ve 59. dakikalarda attığı gollerle 2-1 mağlup eden milliler, çeyrek finale yükseldi. Maçın oyuncusu seçilen Merih'in gol sevinci ise geceye damga vurdu.

A Milli Futbol Takımı, Avusturya ile oynadığı maça damga vuran yıldız futbolcu Merih Demiral, maç sonunda yaptığı 'bozkurt selamı' sebebiyle UEFA tarafından disipline sevk edildi.

Yapılan açıklamada;

"UEFA Etik ve Disiplin Müfettişi atandı

Maç: 2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinde Avusturya ile Türkiye arasında oynanan 2024 UEFA EURO 16 Turu karşılaşması.

Avusturya ile Türkiye arasında 2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinde oynanan 2024 UEFA Avrupa Şampiyonası Son 16 Turu maçıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral'ın uygunsuz davranışlarda bulunduğu iddiasıyla ilgili olarak UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca bir soruşturma açılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

''TÜRK OLDUĞUM İÇİN GURUR DUYUYORUM''

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Merih Demiral, ''Bir gol sevinci vardı aklımda onu yaptım, Türklükle alakalı. Türk olduğum için çok gurur duyuyorum, o yüzden golden sonra onu iliklerime kadar hissetim. Öyle bir şey yapmak istedim, yaptığımdan dolayı çok da mutluyum.'' ifadelerini kullanmıştı. 

Editör: Mahmut Doğan