Bir süredir gözlerden uzak yaşayan Zerrin Özer, Haziran 2022'de müziği bırakmıştı: Kıymetli dostlarım mesleki kariyerimi kendi irademle noktaladım. Bu arada canlarıma açıklamalıyım ki sağlığım gayet iyidir. Hepinize, tüm canlarıma saygılarımı yolluyorum.

SAKIN ÇOK KIZMAYIN

"SAKIN ÇOK KIZMAYIN" 

İlk plağı 'Bizler ve Sizler / Yalvarırım'ı 1976 yılında yayınlayan sanatçı, üç ay sonra ise "Sizin Zerrin'iniz deli vallahi deli! Ney yapayım? Ben böyleyim... Sakın çok kızmayın olur mu?" mesajı ile müziğe geri dönmüştü.

Ani karar değişiklikleri dikkat çeken ünlü şarkıcı, sağlık durumuna ilişkin çok konuşulacak bir açıklamada bulunmuştu. Kişilik bozukluğu hastalığıyla mücadele ettiğini açıklayan Zerrin Özer, Instagram hesabından şu ifadeleri kullandı: Defolup gitmek istiyorum. Nasıl uçlardasınız; ben borderline'ım, ya sizler? Beni tanıyor musunuz! Bıktım artık. Beni yaftalamanızdan bıktım, bazı kuş beyinlilerden! Yeter, yeter be!

Sevenlerini şaşkına çeviren ünlü ismin, paylaşımını yorumlara kapatması dikkat çekmişti.

Geçirdiği omurilik ameliyatından sonra sağlık sorunları ve artan kaygı bozukluğu nedeniyle tedavi gören Zerrin Özer, önceki gün nikâh törenine katıldı.

Ameliyat sonrası fizik tedavi sürecini geride bırakan Zerrin Özer, zor zamanları sevenlerinin iyi dilek ve dualarıyla geçirdiğini belirterek, "Ne zaman böyle sağlığımla ilgili problem olsa sevenlerimi düşünüyorum. Hatta resimlerin altına yazdıkları o muhteşem yorumlara bakıyorum. Dualarını ulaştırıyorlar, ben de elimden geldiğince cevap vermek istiyorum. Çünkü onlar hayatım boyunca ulaşmak isteyip ulaşamadığım yerdeler. Halk çok önemli, sevenleriniz çok önemli, onlar benim her şeyim. Sevenlerim olmazsa olmaz” ifadelerini kullandı.

Usta sanatçı, Zor dönemlerinde kendisine vefasızlık yapanların olup olmadığıyla ilgili soruyu da cevapladı. Yok, hiç kimse vefasızlık yaptı diye düşünmeyin çünkü hayat öyle hızlı akıyor. Herkesin yoğun çalışması var, zaten ekonomik durumlar belli. Kimseye ne gücenir ne küserim. Herkesi çok seviyorum. Zaten en yakınlarımda 'dostum' diyebildiklerim hep yanımdaydı.