Tarım Dairesi, zeytin ve zeytin ürünleri işletmelerinin, yasa ve tüzük gereği zorunlu olan kayıt ve onay işlemlerini 7 Temmuz 2024 tarihine kadar yaptırması gerektiğini duyurdu.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarım Dairesi, zeytin işletmelerinin kayıt tarihlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Daireden yapılan açıklamada, zeytin ve zeytin ürünleri işletmelerinin, 38/2023 sayılı "Zeytin ve Zeytin Ürünleri Yasası" ve bu yasa altında çıkarılan "Zeytin ve Zeytin Ürünlerinin Resmi Kontrolleri ile Kayıt ve Onayına İlişkin Tüzük” kayıt ve onay almak zorunda olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada, söz konusu yasa yürürlüğe girdiği tarihten önce faaliyette olan işletmelerin gerekli belgeler ile en yakın Kaza ve Bölge Tarım Dairelerine 7 Temmuz 2024 tarihine kadar başvuru yapması gerektiği bildirildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Yeni kurulacak olan işletmelerin ise 07 Temmuz 2024 tarihine kadar Tarım Dairesi Müdürlüğü’ne kayıt yaptırmaları zorunludur.

Konu ile ilgili detaylı bilgi Tarım Dairesinin resmi internet sayfasından ''tarimdairesi.gov.ct.tr'' ve en yakın Tarım Dairesinden edinilebilir.”

Editör: Pınar Gözek