Gönyeli’de sakin C.Ç, kendisini aldattığı gerekçesiyle eşi G.Ç isimli kadını tekme ve yumruk atarak ciddi şekilde darp etti

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de sakin C.Ç, dün saat 03.00’de kendisini aldattığı gerekçesiyle eşi G.Ç isimli kadını tekme ve yumruk atarak ciddi şekilde darp etti.

“Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı C.Ç, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Hazan Aksun’un huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayfer Şefik Tekinay, tanık olarak polis memuru Şefik Karabardak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karabardak, zanlının 11 Nisan’da saat 03.00’de ikametgahları içinde eşi G.Ç’yi, kendisini aldattığı gerekçesiyle elleri ve ayaklarıyla vücudunun muhtelif yerlerine gelişigüzel vurup, ciddi şekilde darp ettiğini kaydetti.

Zanlının aynı gün tutuklandığını ve soruşturmanın tamamlandığını belirten Karabardak, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme, suçların ciddiyet ve yaygınlığına vurgu yaptı. Mahkeme, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 35 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik senet imzalaması ve ayda bir gün polise ispat-ı vücut koşullarıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi.