Fenerbahçe'nin Galatasaray ile oynadığı Süper Kupa maçına U19 takımı ile çıkması ve karşılaşmadan çekilmesi dış basında büyük yankı uyandırdı. 

L'Equipe / Fransa: "Fenerbahçe sözünü tuttu ve Galatasaray'a karşı oynanan Süper Kupa maçında 50 saniye içinde sahadan çekildi."

The Sun / İngiltere: "Fenerbahçe sözünden geri adım atmadı ve ezeli rakibi Galatasaray karşısında sahadan çekildi."

Marca / İspanya: "Türkiye'de skandal: Fenerbahçe protesto için Süper Kupa'yı bir dakika sonra terk etti. Galatasaray daha oynamadan Süper Kupa şampiyonu ilan edildi ama Mauro Icardi'nin golüyle 1-0 öne geçmişlerdi bile!"

Sportschau / Almanya: "Türkiye Süper Kupası tam bir saçmalıkla sona erdi: Fenerbahçe, U19 oyuncularını Galatasaray karşısında sahaya gönderdi ve bir dakikadan biraz fazla bir süre sonra oyundan çekildi."

Nos / Hollanda: "Fenerbahçe genç takımını sahaya sürdü ve bir dakika sonra bıraktı"

ESPN / ABD: "Mauro Icardi 50 saniyede gol attı ve Galatasaray'ın rakibi Fenerbahçe sahadan çekildi. Galatasaray, Türkiye Süper Kupası'nı kazandı."

RMC / Fransa: "Türkiye Süper Kupası'nda çılgın sahne: Fenerbahçe üç dakikada sahayı terk etti, Galatasaray yedekleriyle antrenman yaptı."

El Desmarque / İspanya: "Türk futbolunda yaşanan son saçmalık. Fenerbahce tehdidini yerine getirerek 19 yaş altı takımını Galatasaray'a karşı Süper Kupa finaline çıkardı. Maç başladı, 50 saniye sonra Icardi golü attı ve Fenerbahçe sahayı terk etti!"

A Bola / Portekiz: "Fenerbahçe 19 yaş altı takımıyla sahaya çıkıyor, ilk dakikada gol yiyor ve sahayı terk ediyor. Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçın sonunda, ev sahibi takım taraftarlarının yabancı oyuncuların kutlamaları sırasında sahayı işgal ederek rakip oyuncularla fiziksel çatışmaya girdiği olayların ardından, kulüp başkanı bazı sert önlemler alacağı sözünü verdi ve bunu yerine getirdi."