Halkın Partisi yetkilileri köy ve bölge ziyaretleri çerçevesinde Gemikonağı ve Yedidalga bölgelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi, sorunları dinleyerek soruları cevaplandırdı. Halkın Partisi’nden yapılan açıklamada ziyaretler sırasında konuşan Genel Başkan Kudret Özersay ve Genel Sekreter Turgut Alas bir yandan üretime ve üreticiye gereken önemin verilmemesi ve planlama yapılmıyor olmasının diğer yandansa sadece kendi cebini ve kendi menfaatini düşünen kirlenmiş siyasilerin yaptıkları yolsuzlukların ülkeyi çok kötü bir duruma getirdiğine dikkat çekti. Açıklamada “Halkın gündemi her gün artan pahalılık nedeniyle daha da yoksullaşıyor olmamız ve yolsuzluklarla kamu kaynaklarının çar çur edilmesidir. İnsanımız bu konularda haklı olarak çok tepkilidir. Sürekli servetini artıran, zenginleşen ve önceliği ülkedeki sorunların çözümü değil kendi cebi olan siyasilere sokakta tepki büyüktür” denildi.

Gemikonağı ve Yedidalga’da esnafı da ziyaret eden Halkın Partisi Heyeti bir yandan Genel Başkan Kudret Özersay, Genel Sekreter Turgut Alasve Lefke İlçe Başkanı Murat Helvacı, diğer yandansa Lefke İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle MYO ve Parti Meclisi üyelerinden oluşan kalabalık bir ekip olarak ziyaretleri gerçekleştirdi.

ALAS: “NARENCİYE KONUSUNDA HÜKÜMET DE MECLİS İÇİ MUHALEFET DE POPÜLİST”

“GEÇ KALINDI ÇÜNKÜ HÜKÜMETİN ÖNCELİĞİ ÜRETİM DEĞİL”

Halkın Partisi Genel Sekreteri ziraat yüksek mühendisi Turgut Alas Narenciye’de yaşanan sorunlar konusunda bilimsel temelde hareket edilmediğini, hastalığın tespiti için gerekli testlerin halen daha yapılmadığını ve bugünlere gelindiğini vurgulayarak “bu hastalığın ülkemizde olup olmadığını bilimsel olarak gerekli testleri yapıp tespit etmemiz ve hızlı hareket etmemiz gerekirdi. Geçmişte bu hastalığı yaşayan ülkeler narenciye ağaçları konusunda test yapıp tedbir alıp yollarına devam ettiler. Bizde ise hem gayrimeşru UBP-DP-YDP hükümetinde hem de maalesef Meclis içi muhalefette popülist söylem ve politikalar gözlemliyoruz. Bir yandan “biz konuşur hallederiz” diğer yandan “Türkiye bize ambargo uyguluyor” benzeri söylemler popülizmden başka bir şey değildir. “Sen kendi üzerine düşeni yaptın mı? Üreticiye yol gösterdin mi? Hastalığın tespiti için gerekli testleri yapıp bu hastalık vardır yahut yoktur diye bilimsel bir yanıt ortaya koyup belirsizliğe son verebildin mi? Herhangi bir planlama yapabildin mi?” maalesef hayır, yapmadılar. Kendi cebini düşünen bir siyaset anlayışı üretimi ve üreticiyi düşünmez zaten” ifadelerini kullandı.

Editör: Mahmut Doğan