“KIBRIS KAPiTAL SİGORTA 2023 YILINDA EN ÇOK VERGİ ÖDEYEN VE EN ÇOK PRİM ÜRETEN YEREL SİGORTA ŞİRKETİ OLDU”

 

Kapital Group tarafından Tekin Arhun imzali yapılan yazılı açıklamada, Kıbrıs Kapital Sigorta’nın 2023 yılı başında koyduğu hedefleri aşarak büyük bir başarıya imza attığını, 2014 yılı Aralık ayında büyük bir heyecan ile kurduğu, 7 yıl gibi kısa bir sürede Kıbrıs Kapital Sigorta Ltd. olarak ülke ekonomisine ve gelişimine yaptığı katkının gururunu yaşamanın mutluluğu içinde olduğunu dile getirdi. 

Kıbrıs Kapital Sigorta Ltd’nin bir önceki yıla oranla poliçe üretim sayısında dikkate değer bir artış gösterdiğinin altını çizen Tekin Arhun,  2023 yılında rekor tazeleyerek 63.000 adet poliçe üretildiğini ayrıca 300,000,000 TL(üç yüz milyon) prim üreterek yerel sigorta şirketleri arasında birinci sırayı koruduklarını  bu başarının kendisini gururlandırdığını ifade etti.

Tüm şirketlerinin her yıl yeni bir başarıya imza attığını belirten Tekin Arhun, Kapital Group’un ülke genelinde  altı ana dalda faaliyet gösterdiğini, yaklaşık 500 kişilik personel sayısına ulaşarak büyümeye her geçen gün devam ettiğini belirtti. Kapital Group iştiraklerinin ayrıca bir çok iş paydaşı olduğu ve işbirliği yapılan çözüm ortaklarıyla birlikte 2000 çalışan sayısına ulaşan bir yapıya kavuşmanın gururunu bugün sizlere basın yolu ile paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Arhun açıklamasına şu sözlerle devam etti:

Kıbrıs Kapital Sigorta, acentelerimizle olan işbirliğimizin önemini ve halkımızın Kapital Group’a olan güvenini her zaman vurguluyoruz. Sizler, şirketimizin en değerli varlıklarısınız. Sizler olmadan, başarı hikayelerimiz olmazdı. Ancak, birlikte hareket ettiğimizde, sadece başarıya ulaşmakla kalmıyor, ülke ekonomisi için de büyük bir ivme yaratıyoruz.  

Acentelerimiz, sadece iş ortaklarımız değil, aynı zamanda sigorta sektörünün geleceğini inşa eden ortaklarımızdır. Sizler, her gün müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlayarak, onlara en iyi çözümleri sunuyorsunuz. Bu, bizim için sadece bir iş değil, bir misyon ve sorumluluktur.

Sonuç olarak, biz bir ekibiz. Birlikte çalışarak, birlikte büyüyeceğiz. Bu yolda bizimle olan her bir paydaşımıza ve halkımıza teşekkür ediyor, birlikte daha nice başarılara imza atacağımızı bilmelerini istiyorum.

“KAPİTAL SİGORTA OLARAK 2022’DE DE OLDUĞU GİBİ 2023 YILINDA DA EN ÇOK VERGİ  ÖDEYEN ŞİRKET OLARAK SEKTÖRDE LİDER POZİSYONUMUZU SÜRDÜRÜYORUZ