T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı  Dr. Batuhan MUMCU Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Devlet Opera ve Bale Koordinasyon Merkezi (KKTCDOB) Genel Sorumlusu ve Genel Sanat Yönetmeni Tuğrul Enver TÖRE'yi kabul etti.

Bakan Yardımcısı Dr. Batuhan MUMCU, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurulan KKTCDOB'a önem verdiklerini, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Opera ve Bale faaliyetlerine destek olmaya devam edeceklerini, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile K.K.T.C Devlet Opera ve Bale Koordinasyon Merkezi’nin yürüttüğü ortak çalışmalardan memnuniyet duyduklarını ifade etti. 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ve Bakanlığa bağlı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Müdürlüklerinin KKTCDOB çalışmalarına sağlamakta oldukları destek için teşekkür eden  Tuğrul Enver TÖRE, hazırlanmakta olan yeni projeler hakkında ve KKTCDOB'un faaliyetleri, kuruluş-gelişim süreci ile çalışmaları hakkında detaylı bilgiler verdi.
 
Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı  Fikri ATAOĞLU'nun selamlarını da ileten Tuğrul Enver TÖRE, T.C. Kültür ve Turizm BakanıMehmet Nuri ERSOY'un ve tüm ekibinin destekleri için müteşekkir olduklarını söyledi.