“Haziran ayı elektrik faturaları geldiğinde yer yerinden oynayacak” diyen Şahiner, “Dünyanın en ucuz elektriğini satacak ülkelerden biri olabilirdik, en ucuz üretim maliyetlerini kullanabilirdik” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefke Milletvekili Salahi Şahiner, dün Meclis'te “Elektrik Fiyatları” konulu güncel konuşma yaptı. “Elektriğe çok ufak bir zam yapıldı. Bunlar daha iyi günlerimiz” diyen Şahiner bunun ardı arkası kesilmeyecek zamların ilk ayağı olduğunu ifade etti.  “Haziran ayı elektrik faturaları geldiğinde yer yerinden oynayacak” diyen Şahiner, “Dünyanın en ucuz elektriğini satacak ülkelerden biri olabilirdik, en ucuz üretim maliyetlerini kullanabilirdik” dedi.

Şahiner Kıb-Tek’e yatırım yapılmış olsaydı, maliyetin yarı yarıya düşürülebileceğini dile getirdi. Dizel santrallerin, fahiş fiyata elektrik ürettiğini kaydeden Şahiner bu maliyetle birlikte elektrik fiyatlarının bu noktaya geldiğini söyledi. Elektrik fiyatları böyle olduğu sürece üretimin batacağını anlatan Şahiner, gereken adımların atılması gerektiğini vurguladı. Güncel konuşmaların ardından yazılı sorulara ve yanıtlara yer verildi.

 

Editör: Pınar Gözek