Ercan Havalimanı'nda sahte belgeyi tedavüle sürerek, sahte davranışla kayıt temini suçlarından tutuklanan zanlı Mohammed A.S. Alaqad mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Kozal Debreli, olguları aktardı. Polis, zanlı 21 yaşındaki Mohammed A.S. Alaqad’ın, 31 Ağustos Çarşamba günü, saat 20.00'da Ercan Havalimanı'nda, KKTC'den çıkış yapıp Belçika'ya gitmek için kendi adına sahte olarak düzenlemiş olduğu ‘VSPFJA2FA’ numaralı Hollanda oturma izni kartını, bilet ve bagaj işlemlerini yapan konu yerde görevli yer hizmetleri görevlisine vererek, sahte belgeyi tedavüle sürerek, sahte davranışla kayıt temini etmeye teşebbüs ettiği esnada yer hizmetleri görevlisi tarafından tespit edildiğin anlattı.

Zanlının aynı gün suçüstü tespit edilerek tutuklandığını belirten Debreli, Alaqad’ın mesele ile ilgili herhangi bir beyanda bulunmadığını söyledi.

Polis, bahse konu oturum izni kartı üzerinde PGM Sahtecilik Şubesi’nde yapılan incelemede sahte olduğunun tespit edildiğini de aktardı.

Zanlının KKTC'ye 30 Ağustos 2022 tarihinde 15 gün vize ile giriş yaptığını, Filistin uyruklu olup KKTC'de turist olarak bulunduğunu söyleyen Debreli, 2 ay süre ile cezaevinde tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının 2 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.