Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Hasan Taçoy, yeniden seçilen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i tebrik etti.
Aliyev döneminde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Azerbaycan arasında güçlü siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkiler kurulduğuna işaret eden Taçoy, “İlham Aliyev’in Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı sadece ülkesi için değil, Türk Dünyası için de büyük bir şanstır” dedi. 
Taçoy mesajında şunları kaydetti:
“Kardeş ülke Azerbaycan’da gerçekleşen seçimlerde halkının takdirini ve onayını alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Sayın İlham Aliyev’e tebriklerimi sunarım.
Ülkesi Azerbaycan’ı kısa sürede hem bölgesinde hem de dünyada önemli bir ülke haline getirmiş olan Sayın Aliyev, Türk Dünyası’nın birliği için de önemli hizmetleri olan bir isimdir.
Son dönemde ortaya koymuş olduğu irade ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Azerbaycan ilişkilerinin gelişmesinin önünü açmış olan Sayın Aliyev’in yeni dönemde de bu yönde önemli çalışmalar yapacağına yürekten inanmaktayım.


Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlayan süreçte Sayın Aliyev’in Kıbrıs Türk Halkı’na göstermiş olduğu yakın ilgi sayesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Azerbaycan arasında en üst düzeyde güçlü siyasi ilişkiler tesis edilmiştir. 
İlham Aliyev’in Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı sadece ülkesi için değil, Türk Dünyası için de büyük bir şanstır.
Kardeş ülke Azerbaycan’ı ortaya koymuş oldukları demokratik irade ve seçim sonuçları için tebrik eder, geleceğe birlikte yürüyecek olmamızdan duyduğum heyecan ve mutluluğu ifade etmek isterim.
Azerbaycan seçim sonuçları tüm Türk Dünyası’na kutlu olsun...”

Editör: Mahmut Doğan