Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Dönem Başkanlığını yürüten Dr. Ahmet Savaşan, Almanya, Çin, Hırvatistan, Hindistan, Kırgızistan, Fas, Suudi Arabistan ile birlikte Konseyin başkan yardımcısı ülkelerinden olan Moldova’nın başkenti Kişinev’de gerçekleştirilen Uluslararası Sağlık Turizmi Forumu’na katıldı.

Uluslararası organizasyonlara destek veriyor ve katılıyoruz…

Moldova Ekonomik Kalkınma ve Dijitalleşme Bakanı, Başbakan Yardımcısı DumitruAlaiba, Kültür Bakanı SergiuProdan, Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Kalkınma Ajansı Direktör Yardımcısı John Riordan, Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak ve Moldova Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. NataliaCiobanu ile birlikte Forum’un açılışında konuşan Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, üye ülkelerin her biri ile samimi ilişkiler kurarak ülkeler arası işbirliklerinin gelişmesi için büyük çaba gösterdiklerinin vurguladı.

Dünya Sağlık Turizmi Konseyi sektöre liderlik ediyor…

Dünya Sağlık Turizmi Konseyi’nin (GHTC) uluslararası alanda sağlık turizmi politikalarının ilerletilmesinde, sorumlu sağlık turizminin savunulmasında ve sağlık turizminin ekonomik büyüme, kapsayıcı kalkınma ve çevresel sürdürülebilirliğe doğru itici bir güç olarak teşvik edilmesinde sektöre liderlik ve destek sunan çokuluslu bir kuruluş olduğunu anlatan Savaşan, konseyin kendi kapasitesi ile etkinliğini, anlamlı işbirlikleri yoluyla her geçen yıl güçlendirdiğine işaret etti.

Forum uluslararası işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunacak…

Dr. Savaşan, Moldova Sağlık Turizmi Konseyi’nin, Moldova Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı himayesinde, Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Kalkınma Ajansı’nın stratejik ortaklığı ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi’nin desteğiyle başarılı bir forum gerçekleştirdiğinin altını çizerek uluslararası alanda başarıları bulunan bilim insanları ile sağlık turizmi profesyonellerini bir araya getirmeyi başaran Uluslararası Forumun sağlık turizmi alanında küresel işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunacağına inanç belirtti.

Editör: Haber Merkezi