Başbakan Ünal Üstel, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Azerbaycan Milli Meclisi'nde, Azerbaycan - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Parlamentolar Arası İlişkiler Çalışma Grubu kurulmasını, tarihi bir aşama olarak nitelendirdi.

Üstel paylaşımında, 'Üç devlet tek millet' söyleminin, her geçen gün daha da gerçeğe yöneldiğini görmekten sevinç duyduğunu belirtti.

Azerbaycan ile KKTC arasında kurulan siyasi, ekonomik ve diplomatik bağların, resmi olarak meclis seviyesine ulaşmasının mutluluğunu yaşadığını da kaydeden Üstel, Azerbaycan - KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu kurulmasına vesile olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sabiha Gafarova'ya, Yeni Azerbaycan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tahir Budagov'a ve tüm milletvekillerine teşekkür etti.

Azerbaycan Milli Meclisinde, Azerbaycan-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Parlamentolar Arası İlişkiler Çalışma Grubu kurulmasını, diplomasimiz için tarihi bir aşama olarak nitelendiriyorum.

'Üç devlet tek millet' söylemimizin her geçen gün daha da gerçeğe yöneldiğini görmekten büyük bir sevinç duyuyorum.

Bu vesileyle Azerbaycan ile KKTC arasında kurmakta olduğumuz siyasi, ekonomik ve diplomatik bağların, resmi olarak meclis seviyesine ulaşmasının mutluluğunu yaşıyorum.

Azerbaycan - KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu kurulmasına vesile olan değerli Anavatan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Türk Dünyasıyla ilişkilerimizi güçlendirmeliyiz diyen Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev'e, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sayın Sabiha Gafarova'ya, KKTC ile ilişkilerini her zaman sıcak tutan Yeni Azerbaycan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Tahir Budagov'a ve tüm milletvekillerine teşekkürlerimi sunuyorum.