Ali Atay 'dağılma sendromu' yaşıyor! 'Benim bir hayatım ve çocuklarım var'

Oyuncu ve yönetmen Ali Atay, önceki gün Şişli'de düzenlenen bir etkinlikte sinema seyircisi ile bir araya geldi. Bir süredir ekranlardan uzak olan ünlü isim, yaşadığı rahatsızlığı ilk kez açıklarken, oyunculuk kariyerine ve aile hayatına dair dikkat çeken sözler sarf etti.

Ali Atay dağılma sendromu yaşıyor Benim bir hayatım ve çocuklarım var

Hazal Kaya ile 2019'da dünyaevine giren ve Fikret Ali ile Leyla Süreyya isimlerini verdikleri iki çocuğu bulunan oyuncu ve yönetmen Ali Atay, geçtiğimiz gün Şişli Belediyesi ile Film Yönetmenleri Derneği’nin ortak projesi ‘Şişli’de Film Perdede, Yönetmen Sahnede’ etkinliğinde sinema seyircisi ile bir araya geldi.

Küratörlüğünü yönetmen Eylem Kaftan’ın yaptığı, City's sinemalarında gerçekleşen söyleşi öncesi Atay, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ali Atay dağılma sendromu yaşıyor Benim bir hayatım ve çocuklarım var

"OYUNCULUK İLE YÖNETMENLİĞİ BİRLEŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUM"

Hem oyunculuğu hem yönetmenliği bir arada götürmediğini, belirli dönemlerde yönetmenliğe ağırlık verdiğini anlatan ünlü isim; "Hem yönetmenliği hem oyunculuğu bir arada yürütmüyorum ara veriyorum. Oyunculuk yapıyorum, bir dönem yapmayıp sadece yönetmenliğe ağırlık veriyorum. Değişiyor yani. Şu an ikisini birleştirmeye çalıştığım bir dönemdeyim" dedi ve ekledi:

"TELEVİZYON TÜKETİYOR İNSANI"

Televizyon ekranlarına ara vermesinin sebebini ise yaşadığı dağılma sendromuna bağlayan Ali Atay, ekrana iş yapmanın insanı tükettiğini belirterek; "Yalan söylemeyeyim, televizyonda çalışmak zor iş, en son bir tane dizi çektik. Yani 7-24 setteydim, benim bir hayatım ve çocuklarım var, eşim ve ailem var. Onlara hiç zaman ayıramadım, televizyon gerçek yorucu ve tüketiyor insanı. 150 dakika televizyona bir haftada iş yetiştirmek çok zor. Tükenmişlik sendromu yüzde 100 var. Yani olmaz mı?" diye konuştu.

Ali Atay dağılma sendromu yaşıyor Benim bir hayatım ve çocuklarım var

"Yani düşünsenize sürekli settesiniz, yüzünüzde makyaj, saçında bir şey var ve sürekli bir karakteri canlandırıyorsun" diyen oyuncu, şöyle devam etti:

"İNANILMAZ BİR DUYGU"

Atay, kızı Leyla Süreyya’nın sekiz aylık olduğunu ve babalığın hissettirdiklerini “Müthiş inanılmaz bir duygu hiçbir şeye benzemiyor. Kız babası oldum şimdi kızım sekiz aylık oluyor. Bakalım nasıl ilişkimiz olacak? Şimdilik gülücük saçıyor” diye anlattı.

Ali Atay dağılma sendromu yaşıyor Benim bir hayatım ve çocuklarım var

Ünlü isim, “Çocuklarınızla reklam filmlerine sıcak bakıyor musunuz?" sorusunu ise "Reklam teklifleri geliyor da Hazal’la karar veremiyoruz, bilemiyoruz. Çocukları sete çıkarmak sıcak gelmiyor. Çocuğunu böyle gün yüzüne çıkarmak istemiyorsun yani onu sakınıyorsun her şeyden. Kesin radikal diyemem ama şartlar uygun olursa belki olabilir” şeklinde yanıtladı.

Ali Atay dağılma sendromu yaşıyor Benim bir hayatım ve çocuklarım var

"SEYİRCİDEN ÇOK DAYAK YEMİŞTİM"

Ali Atay, beş yıl önce vizyona giren Ölümlü Dünya filmiyle ilgili ise ilginç bir itirafta bulunup “Ölümlü Dünya’yı da ilk çektiğimde seyirciden çok dayak yemiştim. Çok yeni bir komedi olduğu için sonra izleyerek alıştılar. Şimdi senaryosunu yazdığım bu dizi için de öyle bir şey gelebilir başıma” dedi.

Editör: Haber Merkezi