Müzisyen Hülya Yiğitalp’in uzay mühendisi oğlu Yiğit Tokbey, yaşamını sürdürdüğü ABD’de geçirdiği kaza sonucu 31 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Hülya Yiğitalp’in uzay mühendisi olan en büyük oğlu 31 yaşındaki Yiğit Tokbey, Amerika’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

SpaceX'te Kıdemli Fırlatma Mühendisi olarak çalışan Yiğit Tokbey 31 yaşındaydı...

Yiğit Tokbey'in 17 Ocak Çarşamba akşamı Kaliforniya eyaletinin Orcutt bölgesinde meydana gelen motosiklet kazasında hayatını kaybettiği öğrenildi.

Asya,Fırat ve Yiğit adından üç çocuğu olan Hülya Yiğitalp, bu kareyi "Ömür boyu birbirinizi sevin, sayın benim canim yavrularım" notuyla paylaşmıştı...

Yetkililer, SpaceX'te Kıdemli Fırlatma Mühendisi olarak çalışan Tokbey'in ölümüne neden olan kazayla ilgili araştırma başlattı.

Hülya Yiğitalp ile iş insanı Rıfat Tokbey’in üç çocuğundan biri olan Yiğit Tokbey'in cenazesi, işlemlerin tamamlanmasının ardından Adana'da toprağa verilmek üzere Türkiye'ye getirilecek.

HÜLYA YİĞİTALP HAKKINDA

HÜLYA YİĞİTALP HAKKINDA 

Hülya Yiğitalp 27 Şubat 1956 tarihinde Ankara'da dünyaya gözlerini açtı. Bir dönem mankenlik yapan Hülya Yiğitalp aynı zamanda oyuncu ve ses sanatçısıdır. Canikom, Aile Kadını ve Kanun Savaçıları gibi yapımlarda yer aldı.

Hülya Yiğitalp İstanbul’da yaşıyor. Sanatçı Yiğitalp’in eğitim gören çocuklarını görmek için ABD'ye gidip geldiği biliniyor.

Editör: Rabia Çolak