Neyse ki birikenleri gün itibarıyla www.kanalt.com’dan tahliye edeceğiz artık. O nedenle sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi öneririm

Yanlış hatırlamıyorsam 2000’li yılların başıydı. Ya 2001 ya da 2002... Zafer Mutlu ve arkadaşları, Vatan diye bir gazete kurmak için yola çıkmışlardı. Televizyonlarda, yeni gazeteyi müjdeleyen reklam filmleri oynamaya başlamıştı. Kalemini kıskanır derecesinde sevdiğim, onun tarzından çok etkilendiğim için ‘hiç tanışmadığım ustam’ diye andığım ve geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybettiğinde gözyaşı döktüğüm Selahattin Duman, kalın camlı gözlükleri ve hiç bitmeyen gülümsemeden çok sırıtmasıyla ekrana çıkıp; ‘çok güzel bir gazete yapacağız’ diyordu. Yüzünde beliren heyecanın yanısıra doğum sancılarının verdiği hırpalanmışlık, profesyonel ışık ve makyaja rağmen iyi görünüyordu.

Bugünlerde  Akol Global Yönetim Kurulu Başkanı sevgili dostum Niyazi Şanal  tarafından Tatar Ailesi’nden satın alınan KKTC’nin ilk özel televizyonu KanalT’yi yeniden inşa etmek için kolları sıvamış bulunuyoruz. Aynaya baktığımda yüzümde gördüğüm heyecan belirtileri, hissettiğim heyecan ile orantılı... Evet doğum sancısının verdiği endişe yüzüme de vuruyor, sürekli ‘aman eksik birşey bırakmayayım, birşey atlamayım’ endişesinin yüzüme ve hareketlerime yansıdığını söyleyen çok oldu son günlerde.

Neyseki çok güzel bir ekip oluşuyor. Birbirinden önemli isimler KanalT’de buluştu ve buluşacak. Bu önemli isimler zamanı geldikçe anons edilecek ve güzel bir ekran önü ile arkası oluşturduğumuzu sizlerde göreceksiniz. O işler tamamlanınca ben ve arkadaşlarım da rahat bir nefes alıp asıl işimiz olan haberciliğe ve yayıncılığa yoğunlaşacağız.

Bu arada Haber Kıbrıs’taki veda yazımı yazdığım 26 Mayıs’tan beridir yazı yazmıyorum. Verdiğim bu yazı arasında memlekette farklı farklı gelişmeler oldu. Köşem olsa neler yazardım diye içimden geçirmediğim gün olmadığı gibi, yazarak deşarj olamamanın verdiği fikri kabızlık duygusu da yordu desem yeridir.

Neyse ki birikenleri gün itibarıyla www.kanalt.com’dan tahliye edeceğiz artık. O nedenle sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi öneririm. 

Gelelim yazının girişine... Sırf Cenk Mutluyakalı’ya ‘yine mi Merhaba yazısı’ dedirtmemek için anlattığım Vatan Gazetesi tanıtım reklamında rahmetli Selahattin Duman’ın reklam repliği olan ‘güzel bir gazete yapacağız’dan etkilenerek, ‘Güzel bir televizyon yapacağız’ diyorum ve sizi Kanal T ve Kanal T Digital ile ilgili önümüzdeki yakın gelecekte yaşanacak gelişmeleri izlemeye davet ediyorum.

Dediğim gibi ‘Çok güzel bir televizyon yapacağız’