Hem de en acımasızından. Ana avrat ile başlayan küfürler var ya; Kıb-Tek’ten gelen SMS’ten sonra onlar, ilkokul tekerlemesi gibi kaldı desem yeridir

Size şaka gibi gelecek ama evime asgari ücretin üçte birinden fazla elektrik parası geldi. Bir önceki ay 2 bin TL olan elektrik faturam 11 bin küsur oldu. Telefona mesaj geldi verakamın başındaki 1 rakamını görünce inanmadım. Geçen ay 2 bin geldiyse, bu ay bin civarından gelmesi mümkün değildi. Hemen gözlüklerimi taktım ve rakama alıcı gözle baktım. Meğer bin değil 11 binmiş! Bakmaz olaydım, şaşkınlıktan gözlüğü de düşürüp camını da çatlatmamla birlikte elektrik faturama, bir de gözlük camı eklemiş oldum. Sebep olanlara en sağlamından küfür ettiğimin kayıtlara geçmesini rica ediyorum.

Küfür güzel şeydir. Karşı taraf ile ilgili duyguların açığa çıkarılıp bildirilmesinin yanı sıra, terapi amaçlıdır. 11 bin TL civarındaki elektrik faturası ile ilgili karım ve çocuklarımı hesaba çekip, evin gizli bir yerinde bir fabrika kurup, devletten ve benden gizli bir şekilde üretim yapıp yapmadıklarını sormayı düşündüm bir an. Ama sonra bunun gereksiz olacağı kanaatine vardım. Sadece yaptıklarının 40 derecenin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı Haziran ayında, yaşam alanlarını klima ile yaşanabilir hale getirmekti. Sorun olan; bunun için benim 11 bin TL’nin üzerinde bir para ödemek durumunda olmamdı. O nedenle küfrü bastım.

Hem de en acımasızından. Ana avrat ile başlayan küfürler var ya; Kıb-Tek’ten gelen SMS’ten sonra onlar, ilkokul tekerlemesi gibi kaldı desem yeridir.

Sevgili abim, meslek büyüğüm Mustafa Kemal Erdemol Londra’da yaşadığımız yıllarda enfes bir küfür yazısı yazmıştı. Küfür içeren yazı değil, küfür kültürü ile ilgili bir yazı yazmıştı. Parça parça hatırlıyorum ama tümünü bir daha okumak isterim. Kendime not: O yazıyı Kemal abiden iste, yeniden oku!

Gelelim bizim elektrik faturası nedeniyle küfür ettiklerimize… Ben her medeni insan gibi, sıcaklıkların 40’ların üzerine çıktığı medeni ülkelerdeki gibi temel bir ihtiyaç haline gelen klima çalıştırma ihtiyacı için asgari ücretin üçte birini ödemek durumunda kalıyorsam, bizim enerji politikamızda bir sorun yok mu? Hayır tamamdır diyorsanız, “Boşu boşuna küfür ediyorsun. Delirdin herhalde” diyorsanız başka...  Ama dün itibarıyla, “Yok yok, elektrik faturam normaldir, makuldür” diyen KKTC sınırları içerisinde biri olmadığından ve benden daha ağır küfürler ettiklerinden eminim.

Hele hele bu Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun çok değil, üç beş yıl önce kar eden, kurumlar vergisi ödeyen, vergi rekortmeni olan ve her bir yatırımını bir tamam yapan bir kurum olduğunu bilenler nasıl küfür etmesin?

Neyse kısa keselim bugün.

Çünkü bir yerde okumuştum…

Küfür, ancak küfürden rahatsız olan onurlu insanlara edilir.