Yoksa UBP Ağır Siklet Boks Şampiyonası mı desek. Hep böyle olur çünkü. Sanki Atatürk Spor Salonu değil de Maddisson Square Garden gibi.

Evet artık rahatlıkla Ulusal Birlik Partisi Kurultayı ile ilgili ilk zil çalmış durumdadır.

Yoksa UBP Ağır Siklet Boks Şampiyonası mı desek. Hep böyle olur çünkü. Sanki Atatürk Spor Salonu değil de Maddisson Square Garden gibi.

Muhtemel adaylar ya da boksörler etrafı yoklayıp aday olup olmama yönündeki kararlarını az çok vermişler ve ringe çıkmak üzere son hazırlıklarını yapıyorlar.

Ringe çıkıp UBP Ağır Siklet kemerini Üstel’in belinden alıp kendi bellerine takmayı kafaya koyanlar Rocky film müzikleri eşliğinde çalışmalara başladılar bile.

Adayım diyen ilk kişi Hasan Taçoy oldu. Ama Taçoy zaten hep aday o nedenle çok da sürpriz olmadı. ‘Her seferinde dayak yedim, bu sefer döveceğim’ diye kendini motive edip, 2023’ten beridir merdiven ayaklarını tırmanıp ‘come on Rocky’ şarkısıyla kendini hazır etmeye çalışıyor. Gerçi merdivenleri koşarak çıkarken, peşinde onunla birlikte koşup zirvede onu kucaklayanların sayısı her maçta biraz azalsa da Taçoy’un motivasyonu yerinde.

Zilin çalmasıyla ringe çıkıp, Üstel’in savunacağı ünvanı elinden almak isteyen önemli bir boksör de Kutlu Evren. O da ağır siklet. Hem de en ağırından. Ünal Üstel’in bölgelisi ama en büyük siyasi hasmı konumundaki Kutlu Evren eldivenlerini giymiş, ringe çıkıp zayıf düştüğünü düşündüğü Ünal Üstel’i nakavt etmeyi deneyecek. Kendini bütün siyasi tartışmaların dışında tutmuş, mecliste bile kendine Meclis Güvenlik Amiri’nin odasına konuşlandırıp, sadece nisap için Genel Kurulu salonuna giren Evren, kızgın vekillerin sığınabileceği bir dam altı görevi üstlenmişti. Tam İvan Drago gibi gözlerden uzak bir şekilde maça hazırlanmış bu kadar zaman.

Diğer taraftan Amcaoğlu’lardan Olgun sahneye çıktı. Şimdi mi sonra mı derken, şimdi deyiverdi. Ağırlık bakımından Ünal Üstel’in sikletinde değil, ama zeki çevik ve genç olması hasebiyle hızlı hareket edebilir, yumruk da atabilir ama bir yumrukla yere de serilebilir. Muhammed Ali gibi ‘Kelebek gibi uçar arı gibi sokarım’ deyip ringe dalacak gibi. Dedik ya, gençlik hızı sağlıyor ama toyluk da beraberinde geliyor. Göreceğiz.

Faiz Sucuoğlu da boksörler arasında. O da ringe çok çıktı. UBP Ağır Siklet Boks Şampiyonu kemerini kazanmış sonra da kendi eliyle vermemiş olsaydı, zaten bunları konuşmuyor olacaktık. Şimdi ringin kenarında oturmuş işaret bekliyor. Boks maçı organizatörü Don King gir derse girecek, girme dersek ringin yanından bile geçmeyecek, muhtemel kazanacak bir boksörün takımında yer almaya bakacak.

Ha Ahmet Melih Karavelioğlu’nu unutmamak lazım. Tüy sıklet. Uzun zamandır hazırlanıyor. UBP Boks Şampiyonasına uygun bir tarzı yok ama yine de deneyecek. UBP’ye göre değil kendine göre hazırlanıyor. Öyle Rocky Balboa’nın Rusya’daki hazırlanması gibi değil, daha çok Rocky 2’de Mr T’den dayak yiyen Rocky’nin hazırlandığı gibi hazırlanıyor. Olmaz. Ben sizin çocukları işe almam, ekonomiyi düzeltirim diyerek UBP’de boks yapamazsınız.

Şimdi herkes nefesini tutmuş UBP Ağır Siklet Boks Şampiyonu Ünal Üstel’in ünvanını korumak için ne gibi hamleler yapacağını bekliyor.  Üstel daha maç başlamadan sağdan solda yumruk yiyor olması ya onu tedbir alması ve antrenman rejimini değiştirmesi konusunda uyaracak, ya da zayıflatıp maç gününe kadar kan mı kaybedecek göreceğiz.

UBP Ağır Siklet Boks Şampiyonası başladı.